• İstanbul Sözleşmesine ASSAM Reddiyesi Ve Feshine Destek Beyannamesi

  İstanbul Sözleşmesine ASSAM Reddiyesi Ve Feshine Destek Beyannamesi

  Avrupa Birliğine giriş çalışmaları kapsamında AB uyum paketi kapsamında dünya genelinde var olan ve ülkemizde de maalesef yaşanmakta olan kadına karşı şiddetin önlenebilmesi için 2011'de İstanbul’da yapılan AB ülkeleri toplantısı sonrasında İstanbul Sözleşmesi adı altında bir sözleşme imzalanmış ve buna dayanarak 2012'de de 6284 Sayılı Kanun olan “Ailenin Korunması ve Şiddetin Önlenmesi”ne yönelik kanun çıkarılmıştır.

  للمتابعة انقر
 • Bir Yılmaz Özdil Klasiği

  Bir Yılmaz Özdil Klasiği

  Doğru olması umurunda mı?/ Nasıl olsa yazdıklarına inanan okurları var!/ Yılmaz Özdil her zamanki gibi döktürmüş./ Hedef şaşırtmada üzerine yoktur./ Ne pahasına olursa olsun Erdoğan gitsin demiyor mu?/Özdil’e göre Erdoğan karşıtlığı noktasında herkes düşüncelerini ifade etmektedir./ Nereden çıkardınız darbe çağrısını?/ Darbecileri savunabilirsin, hatta evine alabilirsin./ Daha ilerisi yatağını yan yana serebilirsin.

  للمتابعة انقر
 • Laiklik ve Demokrasinin Gölgesinde İslam Düşmanlığı

  Laiklik ve Demokrasinin Gölgesinde İslam Düşmanlığı

  1990 yılında Kara Harp Okulundan mezun olduktan sonra, modern dünyada modern bilimi savunan bir kuvvet komutanı “Atatürk Kimdir?” adlı bir metin yayınlatmıştı. Gittiği her denetlemede er ve erbaşından tutun tabur komutanına kadar tüm personele söyle bakayım “Atatürk kimdir?” diye sorardı.

  للمتابعة انقر
 • 104 Emekli Ahmak Mı?

  104 Emekli Ahmak Mı?

  Yine bir gece yarısı bildirisi. Yine darbe hevesi, yine darbe heveslileri...Bitmedi güzel ülkemin güzel insanlarının kutlu yürüyüşlerinde destek yerine köstek olmaya çalışanları, ayaklarına pranga vurmak isteyenleri...Bitmedi güzel ülkemin ahmakları, hainleri, dangalakları...

  للمتابعة انقر
 • 104 Amiralin Muhtıra Gibi Bildirisi Asla Kabul Edilemez!

  104 Amiralin Muhtıra Gibi Bildirisi Asla Kabul Edilemez!

  104 Amiralin haddi aşan bildirisi maalesef muhalefetle koordineli yapılan demokrasi dışı bir girişimdir. Geçmişte yaşanan demokratik sisteme ve milli iradeye karşı organize edilen gece yarısı darbeleri çağrıştıran bir bildirinin alışılagelmiş darbeci zihniyetin çıkışını yansıtan bir şekilde gece vakti basına sunulması arkasında yatan darbe beklentisinin bir yansıması ve göstergesidir.

  للمتابعة انقر
 • TSK Askeri Okullara Alım Yönetmelik Değişikliğine Dair Basın Açıklaması

  TSK Askeri Okullara Alım Yönetmelik Değişikliğine Dair Basın Açıklaması

  2001 yılında yürürlüğe giren ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) subay ve astsubay yetiştiren Harp Okulları ile Astsubay Yüksekokullarına giriş şartları arasında bulunan “Kendisinin, annesinin, babasının, kardeşlerinin ve velisinin, tutum ve davranışları ile yasadışı, siyasi, yıkıcı, irticai, bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş, bu gibi faaliyetlerde bulunmamış veya bu gibi faaliyetlere karışmamış olması” hükmü kaldırılmıştır.

  للمتابعة انقر
 • Kanal İstanbul ve Boğazlardaki Egemenlik Haklarımızın Pekiştirilmesi

  Kanal İstanbul ve Boğazlardaki Egemenlik Haklarımızın Pekiştirilmesi

  Türk Boğazlarında can, mal, çevre ve seyir emniyetini sağlamak amacıyla hazırlanan Boğazlar Tüzüğü, 1994 Temmuz ayında yürürlüğe girmiştir. Böylece gemilerin Türk Boğazlarından geçişlerinde seyir güvenliği kaptan sorumluluğundan büyük ölçüde alınarak emniyetli bir şekilde geçiş sağlanmıştır. 

  للمتابعة انقر
 • İstanbul Sözleşmesi'nin Feshi ve Destek Açıklamamız

  İstanbul Sözleşmesi'nin Feshi ve Destek Açıklamamız

  20 Mart 2021 Tarih ve 31429 Sayılı Resmî Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanımızın 19 Mart 2021 tarihli İstanbul Sözleşmesinin feshi kararı:

  للمتابعة انقر
 • إعلان مؤتمر أصّام الدولي الخامس للوحدة الإسلامية

  إعلان مؤتمر أصّام الدولي الخامس للوحدة الإسلامية

  هدف مؤتمرات أصّام الدولية للوحدة الإسلامية: هو اتخاذ قرارات على أرضية أكاديمية وسياسية فيما يتعلق بالمشاكل الحالية في السياسة العالمية، ولا سيما في جغرافيا الدول الإسلامية، وتشكيل المؤسسات اللازمة لتجمع الدول الإسلامية تحت إرادة واحدة والتشريعات اللازمة لهذه المؤسسات وعرض الوضع على العالم الإسلامي وصناع القرار.

  للمتابعة انقر
لماذا أصّام
لماذا أصّام
مؤتمرات أصّام الدولية للوحدة الإسلامية
مؤتمرات أصّام الدولية للوحدة الإسلامية
مجلة أصّام الدولية المحمكة
مجلة أصّام الدولية المحمكة
أنشطتنا
أنشطتنا
Basın Duyurusu
بيان صحفي
 غاية أصّام
غاية أصّام
 مجلة آسريقيا الدفاعية
مجلة آسريقيا الدفاعية
الأخبار
الأخبار
 خطاب السيد رئيس مجلس الإدارة عدنان تانريفيردي في المؤتمر الأخير
خطاب السيد رئيس مجلس الإدارة عدنان تانريفيردي في المؤتمر الأخير
خاص فلسطين
خاص فلسطين
المؤلفون
المؤلفون
دراسات البلدان الإسلامية
دراسات البلدان الإسلامية