• Biden'a Diz Çöktürten Güç!.. 'Yahudi Nazizmi-Siyasal Siyonizm'

  Biden'a Diz Çöktürten Güç!.. 'Yahudi Nazizmi-Siyasal Siyonizm'

  Yahudi gerçekliğini doğru analiz edebilenlerden biriside Louise Marchalko’dur. Aslen Macar olan Marchalko Bolşevizm ve vahşi Kapitalizm’in arkasındaki sinsi gücün kim olduğu ile ilgili fikirleriyle tanınır.1945’te Bolşevikler, henüz Macaristan’ı işgal etmeden ülkesini terk etmek zorunda bırakılmıştı. Yahudilerin milletleri yok etme planlarını anlattığı “Dünya Hâkimleri Yahudi” isimli kitabını mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Çünkü; “Yahudi Nazizmi-Siyasal Siyonizm” anlaşılmadan günümüz meseleleri çözümlenemez.

  للمتابعة انقر
 • 28 Şubat 1997 ile 15 Temmuz 2016 İlişkisi

  28 Şubat 1997 ile 15 Temmuz 2016 İlişkisi

  Ülkemizde her 8-10 yıl arasında askeri darbe yaşanmaktadır. En son 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşadığımız FETÖ darbesi bu sürecin düne kadar devam ettiğinin en önemli göstergesiydi. Fakat halkımızın tankların önüne çıkarak direnmesi kesintisiz darbe sürecinin artık sona erdiğini göstermektedir. Bu konudaki diğer güzel bir gelişme ise 9 Temmuz 2021 tarihinde yaşandı. Yargıtay, 28 Şubat davasında aralarında Çetin Doğan ve Çevik Bir'in de bulunduğu 14 eski general ve amirale verilen mahkûmiyet kararlarını onayladı. 

  للمتابعة انقر
 • En Lanet Darbe Kalkışması: FETÖ

  En Lanet Darbe Kalkışması: FETÖ

  Darbelerin hepsi lanetliktir, ama 15 Temmuz FETÖ kalkışması en lanet olanıydı. FETÖ kalkışmasını diğerlerinden farklı kılan neydi? Aradan 5 yıl geçmesine rağmen, aklımızdan hiç çıkmayan ve hala kalıntılarının temizlenmeye çalışıldığı FETÖ kalkışması neden en hain ve lanet olanıydı? Gözlemlerimin ve incelemelerimin neticesinde tespit edebildiklerimle, değerlendirmelerimi yazıp, paylaşmaya çalışayım.

  للمتابعة انقر
 • 15 Temmuz Darbe Girişimi ve Milletin Zaferi

  15 Temmuz Darbe Girişimi ve Milletin Zaferi

  Fetullahçı Terör Örgütü 80’lerde başladığı devlet içindeki örgütlenmesini 90’larda devletin tüm kurum ve kademelerinde paralel bir yapılanmaya taşımıştır. Profesyonelce tasarlanmış bu terör örgütü, üyelerini ulvi bir görev yaptıkları konusunda motive ederek, başta ordu, iç güvenlik, yargı, dış işleri, yüksek öğrenim olmak üzere tüm kamu kurumlarına yerleştirerek asli görevlerinin Hizmet(!) adını verdikleri örgütü küresel egemenliğe taşımak olduğuna ikna ediyordu.

  للمتابعة انقر
 • 'Goebbels Kemal'

  'Goebbels Kemal'

  2'nci Dünya Savaşı'nın önemli simalarından biriside Hitler'in sağ kolu olan Propaganda Bakanı Joseph Goebbells'dir. Goebbels, Dünya tarihinde kara propagandayı en iyi şekilde kullanıp kitleleri peşinden sürükleyen sayılı insanlardandır. Goebbels’in görevi Nazilerin insanlık dışı uygulamalarını dünyaya haklı göstermekti. En çarpıcı konuşmalarını içeren "Büyük Yalanlar" isimli kitabı meşhurdur. Nazileri iktidara taşıyan yalana dayalı propaganda tekniklerini içerir. Bu kitabın kapağında "Gelecek ya bizim olacak, ya da ortada gelecek diye bir şey olmayacak" yazar.

  للمتابعة انقر
 • Beyaz Adama Düşer, Adam Etmek

  Beyaz Adama Düşer, Adam Etmek

  Noam Chomsky’nin emperyalizmi tanımladığı veciz sözü ile değerlendirmelerime başladım. Beyaz adama düşer, adam etmek. “White man’s burden”; Zira iktisadi hürriyet ikame olunmadan, bir parmak siyasi hürriyet balının, insana faydası olmayacaktır. Emperyalist ülkeler tek bir şeyi gözetmektedir; Siyasi ve iktisadi şartlar acaba doğrudan yatırımlarına müsait midir, müsait olacak mıdır? 1

  للمتابعة انقر
 • إعلان مؤتمر أصّام الدولي الخامس للوحدة الإسلامية

  إعلان مؤتمر أصّام الدولي الخامس للوحدة الإسلامية

  هدف مؤتمرات أصّام الدولية للوحدة الإسلامية: هو اتخاذ قرارات على أرضية أكاديمية وسياسية فيما يتعلق بالمشاكل الحالية في السياسة العالمية، ولا سيما في جغرافيا الدول الإسلامية، وتشكيل المؤسسات اللازمة لتجمع الدول الإسلامية تحت إرادة واحدة والتشريعات اللازمة لهذه المؤسسات وعرض الوضع على العالم الإسلامي وصناع القرار.

  للمتابعة انقر
 • Bayrağımızı Kendi Elimizle Teslim Etmeyelim!

  Bayrağımızı Kendi Elimizle Teslim Etmeyelim!

  Gün bir ayna. Aylar, seneler hatta asırlar… Hepsi birer ayine. Bu ayinelerin iki yüzü var; hakikatin mahfi olduğu iç yüzü, bir de hakikatten yansıyanı gösteren yüzü. Hakikatin saklı olduğu yüz, Asr-ı Saadet’in sırrını yaşıyor. Rabbimizin beğenip bizim için uygun gördüğü ve Ashab-ı kiram üzerinden yaşattığı insanlık ölçülerini gösteriyor.  

  للمتابعة انقر
 • Yirmi Yıldır Özlenen Barış Afganistan’a Gelebilecek Mi?

  Yirmi Yıldır Özlenen Barış Afganistan’a Gelebilecek Mi?

  ABD, 11 Eylül 2001 İkiz Kule saldırılarını bahane ederek, bu saldırılardan sorumlu tuttuğu El Kaide’ye karşı bir harekât başlattı ve ABD’nin sınır ötesi savaşını Afganistan topraklarına taşıdı. 11 Eylül saldırıları küresel terör mücadelesinin miladı oluvermişti. "ABD Başkanı George W. Bush, saldırılardan dört gün sonra 15 Eylül 2001 tarihinde yaptığı “ulusa sesleniş” (CNN, 2001b) konuşmasında, “savaştayız, teröristler tarafından Amerika’ya karşı açılmış bir savaş var ve buna cevap vereceğiz. Bunları kimlerin yaptığını bulacağız ve onları saklandıkları yerden çıkartarak adalete teslim edeceğiz” 

  للمتابعة انقر
 • Moskof Şuşa Beyannamesinden Rahatsız!

  Moskof Şuşa Beyannamesinden Rahatsız!

  Türkiye ve Azerbaycan askeri alanda iş birliğini artırmak için ŞUŞA kentinde bir beyanname imzaladı. Bu beyannameye göre Türkiye ve Azerbaycan savunma sanayii alanında iş birliği yapma konusunda anlaşmış durumda. Buna ilaveten Reis-İ Cumhur "Azerbaycan Türkiye'sinde bir askeri 'ÜS' kurulacağını" işaret etmişti. Türkiye'nin Azerbaycan'da üs kurması ihtimaline ilişkin Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, "Sınırlarımız yakınlarında (NATO) ittifak ülkelerinin askeri yapı konuşlandırmasına dikkatle yaklaştığımız bir husus olduğu gibi güvenliğimizi ve çıkarlarımızı korumak için adım atmamızı gerektirebilir." dedi.

  للمتابعة انقر
لماذا أصّام
لماذا أصّام
مؤتمرات أصّام الدولية للوحدة الإسلامية
مؤتمرات أصّام الدولية للوحدة الإسلامية
مجلة أصّام الدولية المحمكة
مجلة أصّام الدولية المحمكة
أنشطتنا
أنشطتنا
Basın Duyurusu
بيان صحفي
 غاية أصّام
غاية أصّام
 مجلة آسريقيا الدفاعية
مجلة آسريقيا الدفاعية
الأخبار
الأخبار
 خطاب السيد رئيس مجلس الإدارة عدنان تانريفيردي في المؤتمر الأخير
خطاب السيد رئيس مجلس الإدارة عدنان تانريفيردي في المؤتمر الأخير
خاص فلسطين
خاص فلسطين
المؤلفون
المؤلفون
دراسات البلدان الإسلامية
دراسات البلدان الإسلامية