الخميس, 24 أيلول/سبتمبر 2020 14:23

غاية ASSAM

كتبه
قيم الموضوع
(0 أصوات)

الخميس, 24 أيلول/سبتمبر 2020 12:38

اتفاقية التطبيع الإسرائيلية - الإماراتية

كتبه
قيم الموضوع
(0 أصوات)

احتلت اتفاقية التطبيع الإماراتية الإسرائيلية التي تم الإعلان عنها في 13 أغسطس/ آب 2020 مكانها على المسرح التاريخي باعتبارها خيانة ترامب الثانية لدولة الإمارات العربية المتحدة التي تدعم "صفقة القرن" التي يتردد صداها في كل ركن من أركان العالم الإسلامي.

الأربعاء, 23 أيلول/سبتمبر 2020 16:31

مؤتمر ASSAM للوحدة الإسلامية الرابع: بيان

كتبه
قيم الموضوع
(1 تصويت)

عام

الغرض من مؤتمرات ASSAM الدولي للوحدة الإسلامية؛ تحديد المشكلات الحالية في السياسة العالمية، وخاصة في جغرافية الدول الإسلامية، على أساس أكاديمي وسياسي، لتوفير شكل من أشكال الدولة لصانعي القرار حول المؤسسات اللازمة لجمع الدول الإسلامية وفقًا للإرادة والتشريعات المطلوبة لهذه المؤسسات.

الثلاثاء, 22 أيلول/سبتمبر 2020 15:28

Halifelik Kurumu Nasıl Teşekkül Etmelidir?

كتبه
قيم الموضوع
(0 أصوات)

Günümüzde Vatikan; Katolik Hıristiyanlara ve İsrail Devleti de bütün Yahudilere liderlik etmeye çalışmaktadır. İstanbul’da bulunan Ortodoks Patrikliği de bir kısım Ortodokslara yardımcı olmaya çalışsa da bazı kiliselerin bağımsız olma çabaları nedeniyle Hıristiyanlar üzerindeki eski gücünü büyük ölçüde yitirmiştir.

Ne var ki Hıristiyanların bu kurumlarının birlik halinde davranmaları ve dayanışma içinde olmaları için hiç de küçümsenemeyecek rolleri vardır. Buna mukabil Müslümanların çoğunlukta olduğu İslam ülkelerinde tam bir başıboşluk ve kaos göze çarpmaktadır.

الثلاثاء, 22 أيلول/سبتمبر 2020 15:12

Meclis Uhdesindeki Halifelik Yeniden İhya Edilmelidir

كتبه
قيم الموضوع
(0 أصوات)

Lozan Anlaşmasının gizli maddelerinden olan Halifelik, Büyük Millet Meclisi’ndeki sert tartışmalardan sonra kaldırılmamış, meclis uhdesine alınmıştır. Fakat CHP yönetimi bu emrivaki sonrasında gerekli işlemleri yapmamış, Halifelik makamını fiilen ortadan kaldırmıştır.

الإثنين, 21 أيلول/سبتمبر 2020 14:36

غاية ASSAM

كتبه
قيم الموضوع
(1 تصويت)

الإثنين, 21 أيلول/سبتمبر 2020 12:06

Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisinin Dönüşü Geri Adım Mı?

كتبه
قيم الموضوع
(1 تصويت)

Türkiye geçmişte petrol ve doğal gaz arayışlarını batılı şirketler üzerinden yürütmüştür. Bugüne kadar bu bağlamda yapılan arama ve tarama faaliyetlerinden bir sonuç alınamaması, “Birileri Türkiye’nin enerji konusunda dışa bağımlı olmasını mı istiyor?” sorusunu hep gündemde tutmuştur.

الجمعة, 18 أيلول/سبتمبر 2020 09:32

Bir Afrika Ülkesi: Nijer

كتبه
قيم الموضوع
(0 أصوات)

Nijer denize kıyısı olmayan bir Sahra Altı Afrika ülkesidir. Cezayir, Benin, Burkina Faso, Çad, Libya ve Mali Nijer’in komşuları olup yüzölçümü 1,27 milyon km2’dir. En yakın deniz limanına uzaklığı 1000 km civarındadır. Ülkenin %80’i çöllerle kaplıdır; güney kesiminde yer alan küçük bir bölüm bozkır sayılabilir.

الجمعة, 11 أيلول/سبتمبر 2020 11:40

Doğu Akdeniz'de Durum Değerlendirmesi

كتبه
قيم الموضوع
(1 تصويت)

Türkiye’nin Doğu Akdeniz'de izlediği strateji, milli ve yerli değerlere sahip çıkan mevcut hükümetin olduğu kadar, kadim TÜRK devletinin de BEKA  politikasıdır.  Bu politika, İktidar değişse dahi zerre derecede bir taviz verilmeden sürdürülmek zorundadır. Çünkü bu jeopolitik sorun, devletimizin Anadolu’daki jeopolitik varoluşunun gereğidir. 

الإثنين, 24 آب/أغسطس 2020 00:00

Cuma'dan Sonra 'Türkiye Çağı'

كتبه
قيم الموضوع
(1 تصويت)

Başkan Erdoğan’ın “müjde ”sini Akit’e değerlendiren uzmanlar, Türkiye’nin sahadaki güçlü adımlarının en ciddi neticesini aldığını ve yeni bir çağın başlayacağını söylediler.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde tarihi misyonunu yeniden üstlenen Türkiye’nin sahadaki proaktif stratejisi, kazanımları da beraberinde getiriyor. Batılı devletler karşısında el pençe divan durmak yerine hangarlara girip geceli gündüzlü çalışma neticesinde yerli ve milli teknoloji üreten Türkiye, Doğu Akdeniz’deki krize anında müdahale ederek sismik arama faaliyetlerine girişmesi sonucunda büyük çaplı doğalgaz yataklarına ulaştı. Başkan Erdoğan’ın cuma günü müjde olarak açıklayacağı tarihi gelişmeleri uzmanlar, “Türkiye’nin yeni çağının başlangıcı” olarak değerlendiriyor.