Wednesday, 03 May 2023 15:36

Deprem İmtihanı’nın Gerçek Sonuçları (Misafir Gözüyle)

Rate this item
(1 Vote)

Asrın Felaketini yaşayan Aziz Milletimiz için bir kardeş ülke Askerî Ateşesi ile değerlendirme yaptık.

Gördük ki, Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti’ne düşman olan dış güçlere alet olan işbirlikçi yapılar ya da iktidar ile sorunu olan çevrelerin sosyal medyada ağırlıkları çok fazla. Bilgi kirliliğinden müsbet bakışımızı ve öngörümüzü kaybediyoruz.

Lütfen düşününüz.

Bu felakette ellerini ovuşturarak Türkiye’yi seyredenlerin gördüğü, bizim görmekte zorlandığımız içtimaı (toplumsal) sonuçlar neler?

  1. Türkiye tek yürek oldu. Halkımız Millî Birliği'ni, beraberliğini, Hakkâri'den Edirne'ye gösterdi. Bunca bölücü, yıkıcı faaliyet, işbirlikçi düşmanlıklara rağmen Türk Milleti yekvücut olduğunu gösterdi. Düşünün Artvinli nine ile Şırnaklı Abla aynı ulvî duygularla seferber oldular. Tüm Türkiye bölgeye tüm imkânları ile aktı.
  2. Depremi yaşayan insanların iman, idrak ve sabrı, ahlâk düzeyimizin ne kadar yüksek olduğunu gösterdi. Ne Rabbimize ne de Devletimize karşı en küçük bir tahammülsüzlük göstermeyip, şükür ve tevekkülle kalanlara sarıldılar. Bu tüm insanlığa örnek yüksek bir seciye ve ruh halidir. Ne mutlu bize ki böyle Büyük ve asil bir millete mensubuz.
  3. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ne kadar güçlü olduğunu, organizasyon yeteneğinin ne kadar yüksek olduğunu tüm dünya kabul etti... Düşünün birçok ülkeden daha büyük bir alanımız yıkıldı. Bazı organizasyon eksikleri olabilir elbette. Ancak devletimiz ilk günden itibaren her noktaya mutlaka insan gönderdi, yardım gönderdi.
  4. Türk ve Akraba Topluluklar; Azerbaycan, Kazakistan, Macaristan, Tataristan, D. Türkistan, IKBY, Arnavutluk, Moğolistan, Özbekistan, Türkmenistan, Kıbrıs, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Makedonya, Hakas ÖC, Tuva ÖC, Kerkük, Tebriz, Kafkasya Müslümanları, Balkan Halkları, Kuzey Afrika... demeden yardıma koştular.

GÖRDÜK Kİ TURAN GÖNÜLLERDE KURULMUŞ.

  1. İslâm Dünyası seferber oldu. Demek ki İttihâd-ı İslâm Mefkûresi’nin merkezinde hâlâ pay-i taht var. İstanbul var, Aziz Milletimiz var.
  2. “Türk beklenendir.” deriz bilirsiniz. Aynı şekilde kadirşinas milletimize Dünya’nın her yerinden Arama Kurtarma Timleri geldi, yardımlar geldi. Şimdi “Bizim ne işimiz var oralarda!” deyip sürekli devlet ve hükümete hakaret eden kör vicdanlara özellikle seferber olan insanlığı göstermek gerek.
  3. Özellikle Yunanistan ve İsrail özelinde devletlerin Türkiye’ye düşmanlığının haklarda karşılığının olmadığını gördük. Şükürler olsun ki tarihinde katliam, zulüm olmayan Büyük Türk Milleti’ne çevre coğrafyanın, geçmişte yönettiğimiz halkların derin muhabbeti devam ediyor.

Şimdi, Yörük, Afşar, Kürt, Çepni, Zaza, Kızılbaş (Alevi), Sünni, Şii, Arap, Çerkez, Pomak, Arnavut, Abaza, Gürcü, Laz, Egeli, Doğulu, Batılı, Trakyalı vd. demeden Büyük Türk Milleti olarak birlik ve beraberliği şuurla, mes’ûliyetle, ilelebed sürdürme zamanı.

Bilelim ki şehidlerimiz, depremde kaybettiklerimiz, kutlu mâzimizin yürekli ve mübarek insanları, atababalarımız… Hepsi bizim sımsıkı kenetlenmiş halde istikbâle yürüyüşümüzü görmek isterler.

Şimdi kayıplarımızı hep birlikte telafi etme zamanı. Şimdi yetimlerimize, ailesini kaybedenlerimize aile olma zamanı.

Şimdi tüm yurdumuza yâr olma yâren olma zamanı.

 

Strateji ve Yönetim Uzmanı

Em. Yb. Halil Mert

Read 88 times Last modified on Tuesday, 09 May 2023 10:51