Friday, 23 October 2020 11:44

Pope Agrees To Kinky Marriages

Written by Burhanettin AKBORA
Rate this item
(0 votes)

Hristiyanlığın en büyük grubu Katoliklerin lideri Papa, aynı cinsten insanların evliliklerini kilise öğretisine sokmanın ve eşcinselleri kutsamanın eşiğinde

Dünya’daki bir buçuk milyarı aşkın Katolik Hristiyan’ın dini lideri ve Vatikan devlet başkanı olan Papa Françesko, homoseksüellik arasındaki medeni birleşmeler denen sözde ‘evlilikleri’ kilise öğretisi içinde yasallaştırma kararı aldı. Buna göre sadece homoseksüellik normal kabul edilmeyecek, iki erkeğin ya da iki kadının evliliği de kiliselerde kutsanan nikâhların kıyılmasıyla yapılacak. Aynı zamanda homoseksüellerin birbirlerine yaptıkları cinsel eylemler de Katolik Hristiyanlıkça sapıklık ve zina olmaktan çıkarıldı. Papa bunu bir televizyon belgesel programında bunu açıkladı. Haftaya Çarşamba Roma Film Festivalinde yayınlanacak filmin adı ‘Francesco’.

Françesko adını kullanan Arjantinli Kardinal Jorge Mario Bergoglio, Katolik kilisesinin geleneksel dini öğretilerde kalmasını savunan Benediktus 16 adlı önceki papa Joseph Ratzinger’in şüpheli bir Vatikan darbesiyle istifa ettirilmesiyle göreve gelmişti. Karanlık işlerle meşhur Cizvit tarikatı üyesi ve eski bir gece kulübü çalışanı olan papa, Evrim Teorisini tartışmasız kıldı, yerleşik Katolik öğretilerini sorguladı ve temel değişiklikler yapacağının sinyallerini verdi.

Bu hamle özellikle Katolik ülkelerde sapıklığın toplumda normalleşmesi, İstanbul Sözleşmesi, homoseksüellik konuları aleyhinde mücadele eden toplulukları zor durumda bırakacak. Örneğin Avrupa’da en koyu Katolik ülke olan Polonya İstanbul Sözleşmesi’nden çıkmaya çalışırken, Papalık makamına bağlı olan kamuoyunda bu adımları daha da zorlaşacak.

Bu karar aynı zamanda Brezilya, Meksika, Filipinler, Kongo Demokratik Cumhuriyeti gibi kalabalık nüfuslu Katolik ülkelere sahip Latin Amerika, Afrika ve Asya’da homoseksüellik ve diğer sapıklıkların meşrulaşmasını ve yayılmasını sağlayacak. Tam sayı bilinmese de dünyada bir buçuk ile iki milyar arasında Katolik bulunuyor. Türkiye’de de Papalığa bağlı özerk kiliseler Süryani, Keldani ve Emeni Katolik kiliseleri varken Levanten vatandaşların bağlı olduğu Katolik Kiliseleri bulunuyor. Katolik Hristiyanlık öğretisinde Papa’nın söylediğinin tartışılmadan benimsenmesi gerekiyor.

Katolik dünyada özellikle son dönemdeki gizli faaliyetlerin sonunda kilise örgütünde eşcinsel rahiplerin sayısı artmış ve özellikle çocuk tecavüzleriyle de anılarak hemen her ülkeye yayılmışlardı. Şimdi rahipler arasında evliliğe benzer bazı birliktelikler yaygınlaşacak. 21. yüzyılda eşcinsellikleri kilise tarafından kutsanan rahipler ve cemaatler çağına girilmiş oluyor. Papa bu ay içinde daha önce de ebeveynlere “eşcinsel çocuklarıyla” övünmelerini tavsiye etmiş, Tanrı’nın onları öyle sevdiğini iddia etmişti.

mirathaber.com sitesinden alınmıştır.

Last modified on Tuesday, 10 November 2020 11:28
Login to post comments