Monday, 25 June 2018 00:00

Türkiye Seçimini Yaptı

Written by
Rate this item
(0 votes)

Türkiye 24 Haziran 2018 Pazar günü Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimini yaptı. Seçim sonuçlarının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Seçimin sonucu haftalar öncesinden anketlerde görünmüştü. 24 Haziran seçimlerinde necip milletimiz çok önemli bir mesaj verdi.

Seçim öncesi seçmenle yapılan anketlerde tercih sebepleri sorulduğunda halkımız; sağlık sistemindeki muazzam yenilikler, eğitim öğretim sistemindeki yatırımlar, teknolojik ilerleme ve ilk ve orta öğrenimde kitapların ücretsiz hale gelmesi, ulaşımda yapılan yatırımlar ile Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli, Osmangazi Köprüsü, Yeni İstanbul Havalimanı, Çanakkale Boğaz Köprüsü, otoyollar, bölünmüş yollar, hızlı trenin getirdiği devrim niteliğinde pek çok şey sayılmaktadır.

İçeriden bakıldığında manzara bu şekilde çizilmekte ise de Türkiye’ye dışarıdan bakıldığında görülen bambaşka bir şey vardır;

24 Haziran seçim sonuçları ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti Devler Liginde 5 yıl daha kalacağını deklare etmiştir. 2023’e kadar Dünya Süper Güçleri sıralamasını Türkiye’nin belirleyeceğini uluslararası siyaset görmüş durumdadır.

Türkiye ile mücadele etmeyi göze alanlar ister istemez Dünya liginde aşağı sıralara düşecek, Türkiye ile dostane ilişkilere girenler ise yükselişe geçecektir.

Bunun en açık delillerini geçtiğimiz seçim döneminde Türkiye Cumhuriyeti’ni vesayet altında tutmaya çalışan ABD’nin ardı ardına aldığı yenilgilerde görmekteyiz. Tekrar hatırlarsak;

 1. 15 Temmuz darbe kalkışması başarısız olmuştur. 70’lerden beri yatırım yaptıkları FETÖ bir anda açığa düşmüştür.
 2. PKK/PYD terör örgütü üzerinden yürütmeye çalıştıkları Türkiye’yi bölme planı suya düşmüş ayrıca yıllardır kaynak aktardıkları bu terörist örgüt varını yoğunu kaybetmiştir.
 3. 07 Haziran 2015 seçimlerinden sonra güneydoğu il ve ilçelerimizin bir kısmında başlattıkları hendek siyaseti, kontrollerindeki bu örgütlerin tamamen imha edilmesi ile mağlubiyetle sonuçlanmıştır.
 4. DEAŞ’ı çekerek Cerablus'u ve daha sonra Rakka'yı PYD'ye teslim etme projesi, Türkiye'nin başlattığı askerî harekât ile hüsrana uğramıştır.
 5. Musul'u Haşdi Şabi'ye teslim gayreti ve projeleri, Türkiye'nin Başika'daki varlığını takviye kararı ile engellenmiş ve üçe böldükleri Irak'taki planları suya düşmüştür.
 6. Körfez savaşı sırasında kurdukları bir terör örgütü olan DAEŞ’i Suriye krizi döneminde krizi körüklemek için terör örgütüne dönüştürmüşler ama Türkiye’nin devreye girmesi ile o da yerle bir olmuştur.
 7. Suriye’nin ve Irak’ın Kuzeyindeki ABD güdümündeki DAEŞ, PYD-PKK terör örgütleri Afrin, Münbiç, Kandil operasyonları ile tarih sahnesinden silinmiştir.

2018 – 2023 Döneminde Ne Olacak?

Önümüzdeki 5 yıllık dönemde uluslararası alanda Türkiye Cumhuriyeti;

 1. Dünya Siyasetinde vesayet altında tutulan Müslüman coğrafyasının yani sessiz çoğunluğun kurtuluş ümidi olmaktan Doğal Lideri olmaya terfi edecektir.
 2. Birleşmiş Milletler Örgütündeki dengeleri değiştirecektir.
 3. İslam Ülkeleri Birliğinin ilk adımlarını atacaktır.
 4. Barış ve Huzur ortamının tüm insanlığın hakkı olduğu gerçeğinden hareketle ASRİKA (Asya – Afrika) bölgesinde vesayet altına alınarak istikrarsızlaştırılan devletlere destek verecek ve dün adı Süper Güç olarak anılan Devletlerin korkulu rüyası olacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti’ni zorlu bir dönem beklemektedir. Bu necip millet ayakları üzerinde doğruldukça prangalarından kurtulacak ama bu sürecin sancılı olacağı da açıktır. Milletimiz bu sancılara göğüs germeye hazırdır.

Read 9151 times Last modified on Monday, 25 June 2018 12:30
Melih TANRIVERDİ

1968 yılında Üsküdar'da doğdu. Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Bölümü mezunu.

1990 yılında haberleşme sektöründe Bursa'nın önde gelen firmalarından birinde çalışmaya başladı. Henüz daha Türkiye'de cep telefonu kullanımı başlamamıştı. 1991 sonunda Hilal Telefon'u kurarak telefon, faks, telsiz telefon cihazları bakım onarımı teknik servis hizmeti vermeye başladı.

1995 - 1996 yıllarında 247nci Kısa Dönem olarak askerliğini Muhabere Elektronik Bilgi Sistemler (MEBS) Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak / Ankara'da yaptı.

1997'de AKM Telekomünikasyon'u kurdu. AKM Telekom 2003 yılında (Panasonic Türkiye Distribütörü) Tekofaks'ın Yetkili Servisi, 2009'da doğrudan Panasonic Yetkili Servisi oldu. 1997 - 2012 yılları arasında AEG, Hagenuk, Switel, Motorola başta olmak üzere bir çok markanın yetkili servisliğini yürüttü. AKM Telekom, TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesine sahip idi. Ağustos 2012'de firmayı devretti.

2004 yılında Bursa Elektronikçiler Odası Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. 2004 - 2012 yılları arasında Projelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak aktif görev aldı.

Görev aldığı AB tarafından desteklenip finanse edilen projelerden bazıları şunlardır;

 1. İş Piyasasında Mekatronik Eğitiminin Önemi (Importance of Mechatronic Training in Labour Market)
 2. Küresel Kriz Döneminde Yeni İş Yerleri Oluşturmak İçin Yenilik Olarak Girişimcilik (Enterprise As Innovation to Create New Work Places at Time of Global Crisis - InnovaCreaWork)
 3. Tüm Olumsuzluklara Rağmen İngilizce Eğitimi (English Education Despite All the Negativities - EEDAN)

2004 - 2012 yılları arasında Bursa Elektronikçiler Odası İşletmelerüstü Elektronik Eğitim Merkezinde eğitmen ve yönetici olarak görev aldı.

 1. Bilgisayar Teknik Servis Elemanlığı
 2. Oto Elektroniği
 3. Elektronik Güvenlik Sistemleri Bakım Onarımı
 4. Telefon Santral Bakım Onarımı
 5. Cep Telefonu Teknik Servis Elemanlığı

konularında 360 saatten başlayıp 800 saatlere kadar uzanan kurslarda eğitmen ve yönetici olarak görev aldı. ÖSDP (Özelleştirme Sosyal Destek Projesi), MEGEP (Meslek Eğitimini Geliştirme Projesi), İŞKUR Meslek Edindirme Kursları gibi pek çok sosyal ağırlıklı eğitim projesinde görev aldı.

Tüm Türkiye'deki Esnaf Sanatkarlar veya Ticaret Odasına kayıtlı Elektronik ve bağlı branşlarında faaliyet gösteren meslektaşlarının teknik destek, şema, arıza notu, servis kılavuzu ihtiyacını karşılayabileceği interaktif online bir veritabanı uygulaması ve bilgi paylaşım forumları içeren www.turkiyeelektronikcileri.org platformunun kurulması ve işletilmesinde öncü ve aktif görev aldı.

Bursa Elektronikçiler Odası üyelerinin sunmakta oldukları hizmet ve satmakta oldukları ürünlerin ücretsiz olarak reklamlarını yapabildikleri online reklam uygulaması olan www.bursaelektronikpazar.com web sitesinin kurulmasında aktif ve öncü rol oynadı.

Kullanım dışı kalan her türlü elektronik cihazın toplanarak kayıt altına alındığı ve daha sonra tasnife tabi tutularak uygun olanların bakımdan geçtikten sonra ihtiyacı olan okullara hibe edildiği, ihtiyaç fazlası olanlar ile çalışmaz durumda olanların sökülerek kullanılabilir durumda olan parçaların online bir veritabanına fotoğrafları ve teknik özellikleri ile birlikte kaydedildikten sonra Bursa Elektronikçiler Odası üyesi elektronikçilere ücretsiz verilerek bakım onarım sektörüne bedelsiz yedek parça temini sağlayan Bursa Elektronikçiler Odasının Sosyal Sorumluluk Projelerinden biri daha olan Yeşil - Beyaz - Mavi isimli projede yine öncü ve aktif rol aldı. (Ayrıntılar için www.eatik.org)

2005 - 2012 yılları arasında Bursa ve İlçelerindeki Tüketici Hakem Heyetlerinde Telsiz Telefonlar, Cep Telefonlar, Kamera ve Fotoğraf Makineleri konularında Bilirkişi olarak görev yaptı.

2011 - 2012 yıllarında KOSGEB Bursa Hizmet Merkezi Müdürlüğü "İşbirliği Güçbirliği Destek Programı"nda Bursa Esnaf Odaları Birliği'ni temsilen Komisyon Üyesi olarak görev yaptı.

Eylül 2012'den beri SADAT Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de yönetici olarak çalışmaktadır. Finans, İletişim ve Bilişim, İkmal ve Donatım Müdürlüklerinde bulundu. Mart 2013'te Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Ağustos 2016'ya kadar İdari Faaliyetler Genel Müdür Yardımcılığını da yürütmüştür. Ağustos 2016'da Yönetim Kurulu Başkanlığına getirilmiştir.

Şubat 2014 'te Trileçe Dünyası'nı kurarak gıda sektöründe Türkiye'nin ilk toptan Trileçe üretimine başladı. Firma yatırımları ile tatlıcılık ve pastacılık sektöründe ilerlemektedir. Ürünler İstanbul'un yanı sıra tüm Marmara ve Ege'ye ulaşmıştır.

ASSAM Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesidir.

Evli, 3 çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

akmtanriverdi.blogspot.com.tr
Login to post comments