Perşembe, 11 Mayıs 2023 18:47

İsrail Terör Devleti'nin Katliamlarına Karşı ASSAM Basın Bildirisi

Yazan
Öğeyi Oyla
(6 oy)

İsrail Terör Devleti’nin 9 Mayıs 2023 tarihinde Filistin'in Gazze bölgesinde gerçekleştirdiği saldırılar sonucunda aralarında çocuk ve kadınlarında bulunduğu 12 kişi hayatını kaybetmiş, 20 kişi yaralanmıştır. Gecenin ileri saatlerinde sivil yerleşim mahallerinin bombalanması hiç şüphesiz suçtur. İsrail Terör Devleti’nce, İslam coğrafyasının kalbinde bütün dünya kamuoyunun gözü önünde bir Yahudi Nazizm’i sergilenmektedir.

Lanetliyoruz!

   

Bu saldırılar suikast niteliği taşımaktadır. 9 Mayıs gecesi gerçekleştirilen saldırılar sonucunda Al-Wafa Yardım Derneği Başkanı Dr. Jamal Saber Khuswan, eşi ve büyük oğlu şehit düşmüşlerdir. Şehitlerimize Cenabı Hak’tan rahmet, ailelerine sabr-ı cemil niyaz ederiz.

ASSAM;

  • İslam İşbirliği Teşkilatı başta olmak üzere uluslararası ve yerel kuruluşları, İsrail vahşeti karşısında daha etkin bir tavır sergilemeye davet etmekte,
  • İsrail Terör Devleti’nin işlediği insanlık suçlarının bağımsız bir komite tarafından soruşturulmasını ve İsrail’in yargılanmasını savunmaktadır.

ASSAM olarak; İsrail Terör Devleti’nin ve destekçilerinin öteden beri işlediği bütün suçların mevcut dünya düzeninde karşılığı olmadığını yeni ve adil bir dünyanın kurulması, yeryüzüne adalet, şefkat ve merhametin hakim olması için Alem-i İslam’ın birlik ve dirlik içerisinde yeni bir dünya inşa etmesi gerektiğini düşünmekteyiz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

ASSAM Yönetim Kurulu

Okunma 692 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 22 Mayıs 2023 12:07
Yorum eklemek için giriş yapın