Pazartesi, 17 Eylül 2018 00:00

11 Eylül Trajedisi

Öğeyi Oyla
(0 oy)

'Hafıza-yı beşer nisyân ile mâlüldür' (insan hafızası unutkanlık hastalığına müptelâdır). İnsan çabuk unutur. Bir de hadise doğrudan kendisini ilgilendirmiyorsa daha da çabuk unutur, hatta hiç farkında bile olmaz. Önemli bir olayın unutulmaması için yazılması ve sık, sık tekrar, tekrar okunması gerekir.

ABD de 11 Eylül'de yaşanan olayları hatırlayalım. 11 Eylül   2001 de 4 yolcu uçağı kaçırılıyor. Uçaklardan biri ile, New York'taki Dünya Ticaret Merkezi'nin ikiz kulelerinden kuzeydekine 08.46 da bir intihar saldırısı yapılıyor.2. uçakla 09.23 te güney kuleye saldırı yapılıyor. İkinci saldırı   canlı olarak Dünya'ya naklen yayınlanıyor. Kulelerin yıkılışını, insan can pazarını, New York'un üstünü kaplayan siyah dumanları iyi bir anlatım mizanseniyle bütün Dünya dehşetle seyrediyor.3. saldırı 09.57 de ABD Savunma Bakanlığı'na (Pentagon) yapılıyor. Ne hikmetse Pentagon binasında, dev kulelerin yıkılmasında olduğu gibi bir yıkım olmuyor, küçük bir hasar oluşuyor. Bu, naklen de yayınlanmıyor.4.uçak Pennsylvania'da boş bir araziye düşüyor (meskun yere değil).Bu olaylar olurken ABD Başkanı   George W Bush bir okulda çocuklara 'günah keçisi' adlı hikâyeyi okuyordu (her halde yapılacak olanlar buna bina edilecek). Beyaz Saray personel şefi Bush'un kulağına 'ABD saldırı altında' demesine rağmen, G. W. Bush hiç telaşlanmadan 'günah keçisi' hikâyesini anlatmaya devam ediyor.

ABD deki saldırıları 'EL KAİDE' üstlendi. Bu örgüt daha önce(1988 de kuruldu ) Rusların Afganistan'ı işgal etmesi üzerine kurulmuştu. ABD bu örgütü destekliyordu. 11 EYLÜL saldırılarında 2996 kişi öldü. Saldırı sonunda ABD 'İslâmî terör' yalanıyla müthiş bir propagandaya başladı. ABD Başkanı GW Bush tüm Dünya liderlerine çağrıda bulundu. Bush, ' ya bizdensiniz , yada onlardan ( ' İslâm terörü ') diyerek dünya liderlerine 'saflarını belli etmelerini' söyledi.

11 EYLÜL HADİSELERİNİN NETİCELERİ

1- ABD yaygın bir propaganda ile sözde bir 'İslâm terörü' yalanıyla dünya milletlerini kandırıp, bir 'İslamofobi' oluşturdu.

2-Milletler terörün, sadece belli yerlerde (Orta Doğu ) olmayıp, yaygınlaşacağı korkusuna kapıldılar. 3-ABD El Kaide ve lideri Usame bin Ladin'i cezalandırmak bahanesiyle 7 Ekim 2001 de ( 11 Eylül'den 26 gün sonra) AFGANİSTAN'I İŞGAL ETTİ.

Afganistan işgaline ne yazık ki , Türkiye' de 1800 askeri personelle (ISAF içinde) katıldı.

4 - ABD'nin Afganistan'ı işgalinde; 100.000   yakın insan öldü.

Afganistan fakirleşti   30 milyon Afganlı'nın 20 milyonu günlük 1.5 $ ra çalışıyor.

5 - ABD 20 Mart 2003 te IRAK'I İŞGAL ETTİ.

ABD Başkanı GW BUSH 'Saddam'ın elinde kitle imha silahlarının olduğunu' ileri sürerek 2.Körfez savaşını başlattı. ABD IRAK'I İŞGAL ETTİ.

6- Dokuz yıl süren işgal esnasında; 1 milyondan fazla Müslüman katledildi. Müslüman kadın ve kızların ırzına geçildi. Bir milyon dul kadın, 5 milyon yetim çocuk, 6 milyon mülteci bu işgalin acı ve trajik neticesi olarak hatırlanacaktır ve tarihe ABD aleyhinde kara bir leke olarak geçecektir.

Bu 9 yıllık işgalde, ABD her türlü imkan elinde olmasına rağmen IRAK'TA KİTLE İMHA SİLAHI   OLDUĞUNU DÜNYAYA İSPATLIYAMADI.

7 - ABD sözde 'KÜRT DEVLETİ'nin kurulmasına zemin hazırladı.

8 - ABD Kuzey Irak’ta PKK'nın kuvvetlenmesine zemin hazırladı.

9-IRAK fiilen üçe bölündü. BOP (Büyük Orta Doğu Projesi) safha, safha gerçekleştirilmeye başladı.

10-ABD Suriye'de de Irak'ta yaptığını yapmaya çalışıyor. BOP devam ediyor. Kuzey Irak'ta nasıl PKK TÜRKİYE'NİN BAŞINA MUSALLAT EDİLDİYSE, Kuzey Suriye'de de YPG TÜRKİYE'NİN BAŞINA MUSALLAT EDİLMİŞTİR.

11 - Türk aydını bu oyunları görmeli, Millî birlik ve beraberlik sağlanmalıdır.

Okunma 2488 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 15 Ağustos 2022 11:33