Pazartesi, 04 Kasım 2019 00:00

ASSAM & ASDER Kütahya'da Sivil Toplum İle Kucaklaştı

Yazan
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı E.Tuğg. Adnan TANRIVERDİ Kütahya’da STK lar ile bir araya geldi.

Yoncalı Uygulama Oteli Konferans Salonunda Asder&Assam’ın organize ettiği programda A.Tanrıverdi “İslam Birliği Yolunda Atılması Gereken Önemli Adımlar” konulu konferans verdi. Konferansa, KÜSİDAP Kütahya Sivil Sayanışma Platformuna kayıtlı STK. Temsilcileri katıldı. Ayrıca Dumlupınar Ünv.Rektörü Prof.Dr. Dursun YILMAZ.  Kütahya Belediye Başkan Yrd. Ali İhsan ERTAŞ katıldı. 

  

           

 

A.Tanrıverdi: Assam’ın amacını anlatırken “Müslüman Milletlerin refahının, kurdukları devletlerin güvenlik ve bekasının, adaletin hakimiyetinin, Dünya’da barışın tesis ve idamesinin, İslam coğrafyasının bir süper güç olarak tarih sahnesine yeniden çıkmasına bağlı olduğunu” bildirdi. Müslüman devletlerin her birinin Milli Güç Unsurlarının Değerlendirilmesini, Ortak Asayiş ve Güvenlik plan esaslarının tespit edilmesini ve ortak irade altında toplanması için ihtiyaç duyulan müeseseler ve bu müesseselerin teşkilatlanmalarını sağlamaya çalışacak esas ve prensiplerin oluşup gelişmesini sağlayacak fikri çalışmaların yürütülmesi gerektiğini" sunumunda açıkladı.Konferansta ASSAM’ın 2023 yılına kadar her yıl yapılması planlanan Uluslararası İslam Birliği Kongreleri konusunda bilgi verdi, konu ile ilgili yapılması gereken bilimsel çalışmaların önemini anlattı.

  

           

Prof.Tarhan: “ Aileler altın orta nokta kuralını uygulamalıdır”

ÜÜ Rektörü ve Asder Genel Başkanı Prof.Dr.Nevzat TARHAN Milli Eğitim Md.lüğü Konferans Salonunda “Aile İçi İletişim” konulu konferans verdi. Dumlupınar Ünv. Ve Belediyenin destek verdiği konferans halka açık bir şekilde gerçekleştirildi, katılımcılar N.Tarhan’a konu ile ilgili soru yönelttiler. Moderatörlüğünü Eğitimci Zeynep HACIMUSTAFAOĞULLARI’nın yaptığı konferansta N.Tarhan:.

Altın orta nokta kuralı. Bir taraf adım atar, diğer taraf adım atar. Ortada buluşulur. İki tarafın da birbirini değiştirmeye çalışmaması gerekir. Burada ego savaşları başlar. Ben merkezcilik çağımızın hastalığıdır.

Modernizm yaşamak için eğlence düşkünlüğünü getirdi.

Bencillik bireysellik karıştırılıyor.

Demokrasi ailede başlar. Demokrasi sadece siyasi bir kavram değildir.

Küresel ahlak için bireysel ahlak olması gerekir.” Dedi.

Ayrıca Türkiye’nin dört bir yanından gelen Asder ve Assam Şube Başkanları, İl Temsilcileri toplantılarda yıllık değerlendirmelerini yaptı.

Katılımcılar, toplantıların sonunda Kütahya’nın tarihi ve turistik yerlerini ziyaret etme imkanı buldular.

 

           
Okunma 1900 defa Son Düzenlenme Cuma, 17 Eylül 2021 14:57