Pazar, 08 Aralık 2019 00:00

Avusturya'da İsrail Yanlısı Ortadoğu Araştırmaları Merkezi Mena-Watch Adnan Tanrıverdi'nin Uluslararası İsrail Etnik Ayrımcılığı Konferansındaki Konuşmasını Haber Sitesinde Yayınladı.

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

İstanbul'da düzenlenen Uluslararası İsrail Etnik Ayrımcılığı Konferansında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Adnan Tanrıverdi tarafından yapılan konuşma Avusturya'daki İsrail Yanlısı Ortadoğu Araştırmaları Merkezi Mena-Watch haber sitesinde yayınlandı.

İstanbul’daki İsrail karşıtı bir konferansta emekli General Adnan Tanrıverdi, İslam dünyasını “Filistin ordusu” inşa etmeye çağırdı.

İstanbul’daki İsrail karşıtı bir konferansta emekli General Adnan Tanrıverdi, İslam dünyasını “Filistin ordusu” inşa etmeye çağırdı.Emekli Türk generali Adnan Tanrıverdi, Türk güvenlik şirketi SADAT Uluslararası Savunma Danışmanlığı'nın kurucusu ve Ağustos 2016'dan bu yana Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın baş danışmanı. Tanrıverdi, 29 ve 30 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul'un Şişli ilçesindeki Mariott Hotel'de düzenlenen "Uluslararası İsrail Etnik Ayrımcılık Konferansı: Boyutlar, Uygulamalar ve Mücadele Metodları" nda ve "İslam Dünyası STK'ları Birliği" nde konuştu. ("İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği ").    


Devlet haber ajansı Anadolu Ajansı’nın haberine göre Konferansta yaptığı konuşmada Tanrıverdi, "İslam dünyası Kudüs'ten vazgeçemez" ve "İsrail Filistin topraklarının yüzde 85'ini yönetecek" dedi. Tanrıverdi, “İslam dünyası Filistin için bir ordu kurmalı. İsrail, [Filistin]'i bombalarsa bombaların Tel Aviv'e düşebileceğini bilmeli."     

Adnan Tanrıverdi, Türk ordusunun topçu ordusunda görev yaptı ve kuzey Kıbrıs'ta ev cephesinin komutasını yönetti. Asimetrik savaş alanında uzman ve 1996 yılında İslamcı duruşuyla Türk ordusundan atıldı. (...) Tanrıverdi, Türkiye'nin kuzey Suriye işgalinden önce Ocak 2018'de yapılan üst düzey bir toplantıda çekilmiş bir fotoğrafta görülebilir. Hedeflerden biri Suriye'deki Afrin şehrini ele geçirmekti. (...)   

12 Aralık 2017'de İstanbul’da İslam İşbirliği Teşkilatı’nın (İKÖ) zirvesinden önce bile, Türkiye’nin Yeni Şafak gazetesi yayınlandı. Gazetenin internet sitesinde "Acil Eylem Çağrısı" başlıklı bir makale olan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Adalet ve Kalkınma Partisi'ne (AKP) hitaben "İslam'a karşı bir ordunun İsrail'e karşı oluşturulmuş olması durumunda" da yer aldı olurdu? "ortaya çıktı. Makale, İKT’nin 57 üye ülkesini İsrail’i kuşatmak ve saldırmak için ortak bir “İslam ordusu” oluşturmaya çağırdı.

Filistin ordusu” inşa etmeye çağırdı.

Alıntı:https://www.mena-watch.com/berater-erdogans-fordert-islamische-armee-gegen-israel/

Okunma 812 defa Son Düzenlenme Salı, 10 Aralık 2019 15:15
Yorum eklemek için giriş yapın