Pazartesi, 05 Şubat 2018 00:00

Bursa Yıldırım'da 'Zeytin Dalı' konuşuldu

Yazan
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

ALINTI: Bursada Bügün

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin katılımıyla, moderatörlüğü televizyon ekranlarının sevilen ismi Erkan Tan tarafından yapılan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Adnan Tanrıverdi, Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar ve Prof. Dr. Fahrettin Altun'un konuk olduğu 'Memleket Meselesi' programında Afrin'de gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı konuşuldu.

Yıldırım Belediyesi 2017-2018 Kültür Sanat Sezonu'nda birbirinden önemli konukları ağırlamayı sürdürüyor. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin ev sahipliğinde düzenlenen programa, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, AK Parti Yıldırım İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, önceli dönem AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Ömer Aykan, Yıldırım Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Sak ve çok sayıda ilçe sakini katıldı. Barış Manço Kültür Merkezi'nde alanında önemli konukların katılımıyla gerçekleştirilen 'Memleket Meselesi' programında, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de terör örgütleri PKK-PYD-YPG ve DAEŞ'e yönelik hedefleri vurmak ve sınırı terör örgütlerinden temizlemek için başlattığı Zeytin Dalı operasyonunun askeri ve siyasi yönleri ele alındı. Erkan Tan'ın moderatörlüğünde düzenlenen programda, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Adnan Tanrıverdi, Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar ve Prof. Dr. Fahrettin Altun, Afrin'deki yaşanan süreci, ülke olarak yapılması gerekenleri derin analizlerle ortaya koyarak Yıldırımlılarla paylaştılar.

'KÜRESEL GÜÇLERİ ACİZ DURUMA DÜŞÜRDÜK'

Ortadoğu'yu ve İslam coğrafyasını dizayn etmek isteyen küresel güçlerin toplumlara öğrenilmiş çaresizlik aşıladığını vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti'ne öğrenilmiş çaresizliği aşılayamadılar. Artık İslam coğrafyasına, mazlum toplumlara liderlik edebilecek bir konumdayız. Bizim liderimiz de tüm dünyanın saygı duyduğu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan" dedi. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonları ile küresel güçlere sert bir cevap verildiğini hatırlatan Başkan İsmail Hakkı Edebali, "Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarını bizden beklemiyorlardı. Bu memleketin kendi hür iradesiyle aldığı kararlar, Amerika Birleşik Devletleri'ni aciz duruma düşürdü. Türkiye'nin de artık bölgede söyleyecek bir sözü var. Küresel güçlerin bizi içine çekmek istediği ateş çemberini delip geçecek durumdayız" diye konuştu.

ASKERİ OPERASYONLAR MASAYA YATIRILDI

Yıldırımlıların yoğun ilgi gösterdiği programda konuşmacılardan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Adnan Tanrıverdi, "Şimdilik Afrin ile sınırlı, yarın Münbiç ile sınırlı olacak. Harekâtımız teröristler bertaraf edilip insanların güven içinde yaşayacak ortam oluşana kadar sürecek" dedi. Prof. Dr. Fahrettin Altun ise Türkiye karşıtlarının kara propagandasına rağmen ülke olarak doğru stratejiler geliştirdiğimizi söyleyerek "Türkiye, haklı olduğunu daha net bir biçimde anlatabiliyor. Türkiye meşru müdafaa hakkını kullanıyor ve haklı olmanın özgüvenini yaşıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan en başından itibaren bu operasyonun ne anlama geldiğini kameralar önünde izah ediyor" diye konuştu. Mete Yarar da askeri harekatta önemli aşamalar kaydedildiği belirterek, "Dünya'da bu kadar karmaşık yapıya sahip bir alanda hem havadan hem karadan kısa sürede sonuca ilerlemek her babayiğidin harcı değil. İnanıyorum ki en kısa sürede istenen şartları sağlayacağız" şeklinde konuştu.

 

Kaynak: http://www.bursadabugun.com/haber/bursa-yildirim-da-zeytin-dali-konusuldu-921106.html

Okunma 2440 defa Son Düzenlenme Salı, 06 Şubat 2018 09:27