Çarşamba, 25 Eylül 2019 00:00

Uluslararası Siyaset ve Güvenlik Stratejileri Kamu Yönetimi Politikaları Konulu Sempozyum

Öğeyi Oyla
(2 oy)

Kamu Yönetimi Sempozyumu (KAYSEM), Kamu Yönetimi Alanınında “Kamu Yönetimi Forumu (KAYFOR) ile birlikte önemli bilimsel etkinliklerden biridir. Kamu Yönetimi Sempozyumu geleneksel olarak her yıl bir üniversitenin kamu yönetimi bölümü ya da siyaset bilimi kamu yönetimi bölümü tarafından icra edilmektedir.

2007 yılında ADIMAK Konsorsiyumu,(Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Denizli Pamukkale Üniversitesi, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi, Muğla Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi) türkiye’nin batısında yer alan ve coğrafi olarak birbirine kolay ulaşım sağlanabilen üniversitelerin kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümleri ile mahalli idareler ön lisans programları tarafından dönüşümlü olarak düzenlenmesi planlanan bir sempozyum olarak yola çıkmıştır.

 

   
         
         
         
         

 

KAYSEM (1)15 OCAK 2007’DE “KENTSEL ALAN YÖNETİMİ” ANA TEMASI İLE ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ, NAZİLLİ İİBF KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.

KAYSEM (2) 07 MAYIS 2007’DE “KÜRESEL ESİNTİLER VE YEREL ETKİLER” ANA TEMASI İLE DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ, İİBF KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜ TARAFINDAN KÜTAHYA’DA DÜZENLENMİŞTİR.

KAYSEM (3) 2007 YILINDA “PLANLAMA VE BÖLGESEL KALKINMA: DENEYİMLER VE YENİ ARAYIŞLAR” ANA TEMASI İLE PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ, İİBF SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜ TARAFINDAN DENİZLİ’DE DÜZENLENMİŞTİR.

KAYSEM (4) 2009’DA “DEMOKRATİKLEŞME VE KAMU YÖNETİMİ” ANA TEMASI İLE ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ İİBF KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜ TARAFINDAN BURSA’DA DÜZENLENMİŞTİR.

KAYSEM (5) 2010’DA “TÜRK KAMU YÖNETİMİNİN YAPISAL VE İŞLEVSEL SORUNLARI” ANA TEMASI İLE SELÇUK ÜNİVERSİTESİ İİBF KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜ TARAFINDAN KONYA’DA DÜZENLENMİŞTİR.

KAYSEM (6) 2011’DE “DEMOKRATİKLEŞME VE KAMU YÖNETİMİ” ANA TEMASI İLE ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ İİBF KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜ TARAFINDAN DÜZENLENMİŞTİR.

KAYSEM (7) 2012 YILINDA “YEREL-BÖLGESEL KALKINMA” ANA TEMASI İLE CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ İİBF KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜ TARAFINDAN MANİSA’DA GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.

KAYSEM (8) 2013 YILINDA “KURAMDAN UYGULAMAYA YEREL YÖNETİMLER VE KENTSEL POLİTİKALAR” ANA TEMASI İLE MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ İİBF KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜ TARAFINDAN ANTAKYA’DA DÜZENLENMİŞTİR.

KAYSEM (9) 7-9 MAYIS 2015 TARİHLERİNDE “YERELLEŞME / MERKEZİLEŞME TARTIŞMALARI” ANA TEMASI İLE İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ İİBF SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜ TARAFINDAN MALATYA’DA DÜZENLENMİŞTİR.

KAYSEM (10) 5-7 MAYIS 2016 TARİHLERİNDE “BÜYÜKŞEHİR YÖNETİMİ VE İL YÖNETİMİNİN YENİ YÜZÜ” ANA TEMASI İLE DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ İİBF KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜTARAFINDAN İZMİR’DE DÜZENLENMİŞTİR.

KAYSEM (11) 28-30 EKİM 2017 TARİHLERİNDE “ULUSLARARASI GÖÇ VE MÜLTECİ SORUNUNUN ÇÖZÜMÜNDE KAMU YÖNETİMİNİN ROLÜ” ANA TEMASI İLE FIRAT ÜNİVERSİTESİ, İİBF, SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜ TARAFINDAN ELAZIĞ’DA DÜZENLENMİŞTİR.

KAYSEM (12) 25-27 EKİM 2018 TARİHLERİNDE “TÜRKİYE’DE TOPLUM, YERLEŞİM VE YÖNETİM TARTIŞMALARI”ANA TEMASIYLA KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ İİBF TARAFINDAN DÜZENLENMİŞTİR.

KAYSEM (13) İSE GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜ TARAFINDAN “ULUSLARARASI SİYASET GÜVENLİK STRATEJİLERİ VE KAMU YÖNETİMİ POLİTİKALARI” ANA TEMASI İLE 18-20 NİSAN 2019 TARİHLERİ ARASINDA İCRA EDİLECEKTİR.

KAMU YÖNETİMİ SEMPOZYUMLARINDA GENEL OLARAK KAMU YÖNETİMİ İLE KENTLEŞME VE ÇEVRE SORUNLARINA YÖNELİK TEMALAR BELİRLENMİŞTİR. 13. ULUSLARARASI KAMU YÖNETİMİ SEMPOZYUMUNDA İLK KEZ SİYASET VE GÜVENLİK KAVRAMLARI ÖN PLANDA TUTULARAK BU KAVRAMLAR ÇERÇEVESİNDE KAMU YÖNETİMİ POLİTİKALARININ TARTIŞILACAĞI BİR SEMPOZYUM TEMASI BELİRLENMİŞTİR.

GÜNÜMÜZ TEKNOLOJİSİ VE BİLGİ ÇAĞINDA KAMU YÖNETİMİ ALANINDA DA PEK ÇOK YENİLİKLER ORTAYA ÇIKMIŞ KLASİK TEORİLER, YAKLAŞIMLAR, KAVRAMLAR GEÇERLİLİĞİNİ YİTİRMEYE BAŞLAMIŞTIR. TÜRKİYE’NİN İÇİNDE BULUNDUĞU COĞRAFYA VE BU COĞRAFYADA YAŞANANLAR “GÜVENLİK” KAVRAMINI ÖN PLANA ÇIKARMIŞTIR. GÜVENLİK KAVRAMI KAPSAMINDA, SADECE FİZİKİ, ASKERİ VE POLİSİYE GÜVENLİĞİN ÖTESİNDE SİBER GÜVENLİK, ÇEVRE GÜVENLİĞİ, KENT GÜVENLİĞİ, SAĞLIK GÜVENLİĞİ, GIDA GÜVENLİĞİ, İNSAN HAKLARI BAĞLAMINDA KİŞİSEL HAKLAR VE KİŞİSEL GÜVENLİK GİBİ BİRÇOK HUSUS YER ALMAKTADIR. BÜTÜN BU KONULAR KAMU YÖNETİMİNİ DOĞRUDAN İLGİLENDİRMEKTE, YAPILANMASI İÇİNDE BULUNAN YEREL YÖNETİMLER, GÜVENLİK BÜROKRASİSİ, SAĞLIK, ADALET TEŞKİLATLARI İLE GÜVENLİK TEHDİTLERİNİ BERTARAF EDECEK YAPIYA DÖNÜŞMESİ GEREKMEKTEDİR.

AYRICA, KAMU YÖNETİMLERİ SİYASİ MEKANİZMANIN MERKEZİ VE TAŞRA UZANTISI OLARAK SİYASİ OTORİTENİN ALMIŞ OLDUĞU KARARLARIN İCRA MEKANİZMASIDIR. DOLAYISIYLA SİYASİ OTORİTE TARAFINDAN ALINACAK GEREK ULUSAL VE ULUSLARARASI GÜVENLİK POLİTİKALARI GEREKSE DE KAMUSAL POLİTİKA KARARLARININ UYGULAMA YERİ KAMU YÖNETİMLERİDİR.

GAZİANTEP İLİNİN COĞRAFİ KONUMU, BULUNDUĞU COĞRAFYANIN HEMEN YANINDA YAŞANAN GÜVENLİKLE İLGİLİ SİYASİ GELİŞMELER, BU GELİŞMELERE BAĞLI OLARAK UYGULANAN VE UYGULANACAK OLAN KAMU POLİTİKALARI GAZİANTEP İLİNİN ÖRNEK İL OLMASI AÇISINDAN ÖNEMİNİ ARTIRMAKTADIR.

BU KAPSAMDA 13. ULUSLARARASI KAMU YÖNETİMİ SEMPOZYUMUNUN ANA TEMASI “ULUSLARARASI SİYASET, GÜVENLİK STRATEJİLERİ VE KAMU YÖNETİMİ POLİTİKALARI” OLARAK BELİRLENMİŞ VE 2017 YILINDA YAPILAN KAYSEM11 ELAZIĞ İLE KAYFOR 15 ISPARTA TOPLANTILARINDA DANIŞMA KURULU TARAFINDAN GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜNE GENELİNDE DOÇ. DR. ALİ FUAT GÖKÇE GÖREVLENDİRİLMİŞTİR.

KAYSEM 13’E 383 BİLDİRİ ÖZETİ GELMİŞ, KÖR HAKEM UYGULAMASI GEREĞİ HER BİLDİRİ İKİ HAKEME GÖNDERİLMİŞ VE HAKEM RAPORLARI DOĞRULTUSUNDA 290 BİLDİRİ KABUL EDİLMİŞTİR. 18-20 NİSAN 2019 TARİHLERİ ARASINDA GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ MAVERA KONGRE VE SANAT MERKEZİ’NDE İCRA EDİLECEK OLAN KAYSEM13’ÜN AÇILIŞI 18 NİSAN 2019 SAAT 10.00 DA MAVERA KONGRE VE SANAT MERKEZİ ANA SALONDA YAPILACAK OLUP AÇILIŞ OTURUMUNDA KENT VE GÜVENLİK, ÇEVRE VE GÜVENLİK, GÖÇ VE GÜVENLİK İLE ULUSLARARASI GÜVENLİK KONULARI KONUŞULACAKTIR.

AÇILIŞ OTURUMUN ARDINDAN İKİ GÜN BOYUNCA, 6 AYRI SALONDA “ENERJİ VE GÜVENLİK”, “E-DEVLET VE GÜVENLİK”, “KAMU POLİTİKALARI”, “ÇEVRE VE GÜVENLİK”, “YÖNETİM, SİYASET VE GÜVENLİK”, “KENT GÜVENLİĞİ”, “SAĞLIK POLİTİKASI”, “KAMU YÖNETİMİNDE GÜVENLİK YAPILANMASI”, “AFET YÖNETİMİ VE GÜVENLİK”, TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE MÜCADELE”, “İKTİDAR VE GÜVENLİK”, “BİLGİ GÜVENLİĞİ”, SİBER GÜVENLİK”, “GÖÇ VE GÜVENLİK”, KADIN VE GÜVENLİK”, “ULUSLARARASI GÜVENLİK”, “YEREL YÖNETİMLER”, AVRUPA BİRLİĞİ VE GÜVENLİK”, “GENEL KOLLUK”, HUKUKİ NORMLAR VE GÜVENLİK”, “KENTSEL DÖNÜŞÜM VE KENTSEL GÜVENLİK”, GIDA GÜVENLİĞİ”, “EKONOMİ VE GÜVENLİK”, “TEMEL HAKLAR VE HÜRRİYETLER VE GÜVENLİK”, ANA BAŞLIKLARINDA 48 OTURUM YAPILARAK 290 BİLDİRİ TARTIŞILACAKTIR.

SEMPOZYUMA YURT DIŞINDAN DOKUZ FARKLI ÜNİVERSİTE VE TÜRKİYE’DEN 95 FARKLI ÜNİVERSİTE İLE JANDARMA SAHİL GÜVENLİK AKADEMİSİ İLE POLİS AKADEMİSİNDEN 46 PROFESÖR, 44 DOÇENT, 116 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ, 42 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ VE ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ İLEKAMU KURUM KURULUŞLARI VE ÖZEL SEKTÖRDEN 89 ARAŞTIRMACI BİLDİRİ İLE KATILMAKTADIR.

GELENEKSEL BİR SEMPOZYUM OLAN KAMU YÖNETİMİ SEMPOZYUMU KAYSEM 13’Ü GAZİANTEP ŞEHRİNE VE ÜNİVERSİTEMİZE GETİRMEKTEN VE BURADA İCRA ETMEKTEN DOLAYI ŞAHSIM VE ÇALIŞMA ARKADAŞLARIM OLARAK BÜYÜK BİR GURUR DUYMAKTAYIZ. SEMPOZYUMUN HAZIRLIK AŞAMASINDA BİZLERDEN DESTEĞİNİ ESİRGEMEYEN VE HER KONUDA BİZLERE DESTEK VEREN GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROFESÖR DOKTOR ALİ GÜR’E SONSUZ ŞÜKRANLARIMIZI İLETİYOR VE TEŞEKKÜR EDİYORUM.

GAZİANTEP VALİSİ DAVUT GÜL’E, GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI FATMA ŞAHİN’E VE ŞEHİTKAMİL BELEDİYE BAŞKANI RIDVAN FADILOĞLU SEMPOZYUMA VERDİKLERİ DESTEKTEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM.

YİNE HAZIRLIK AŞAMASINDA BİZLERE DESTEK VEREN DEKANIMIZ PROFESÖR DOKTOR SELİM ERDOĞAN’A, SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜ PERSONELİNE, SEMPOZYUMUN HAZIRLIK AŞAMASINDA BÜYÜK EMEK HARCAYAN VE İCRA AŞAMASINDA GÖREV ALACAK OLAN SİYASET BİLİMİ TOPLULUĞU ÜYELERİ İLE KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN MUHAMMET AKSU, ŞEYMA ŞİRAZ VE ELİF SARIZ’A ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.

13. ULUSLARARASI KAMU YÖNETİMİ SEMPOZYUMUNUN EV SAHİBİ OLARAK GAZİANTEP’TE BULUNAN TÜM SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİ, KAMU KURUM VE KURULUŞLARINI, YEREL YÖNETİMLERİ VE ÇOK DEĞERLİ GAZİANTEP HALKINI 18 NİSAN 2019 SAAT 10.00 GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ MAVERA KONGRE VE SANAT MERKEZİNE BEKLİYORUZ.

 

ASSAM ULUSLARARASI HAKEMLİ DERGİ 13. ULUSLARARASI KAMU YÖNETİMİ SEMPOZYUMU BİLDİRİLERİ ÖZEL SAYISI TAM METNİNE AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ:

SEMPOZYUM TAM METNİ

 

ASSAM ULUSLARARASI HAKEMLİ DERGİ 13. ULUSLARARASI KAMU YÖNETİMİ SEMPOZYUMU ÖZEL SAYISI BİLDİRİLERİNE AŞAĞIDAKİ LİNKLERDEN ULAŞABİLİRSİNİZ:

1.  AVRUPA BİRLİĞİ’NE UYUM SÜRECİNDE TÜRKİYE’NİN SİBER GÜVENLİK POLİTİKALARININ ANALİZİ

2. ULUSLARARASI ÖRGÜTLERİN MÜDAHALE ALANI OLARAK SAĞLIK: YENİ BİR KAVRAM OLARAK GLOBAL HEALTH SECURITY

3.  GÜNÜMÜZÜN İÇ GÜVENLİK VE KAMU YÖNETİMİ YAKLAŞIMI BAĞLAMINDA ÖRNEK BİR JANDARMA SUBAY AKADEMİK EĞİTİMİ VE KARİYER MODELİ

4.  İÇ GÜVENLİK YÖNETİMİ AÇISINDAN KRİTİK ALTYAPILARINI KORUNMASI

5.  AKILLI KENT UYGULAMALARININ KENTSEL GÜVENLİK AÇISINDAN ÖNEMİ

6.  ECONOMIC PUBLIC POLICY TOOLS AND THEIR IMPACT ON NATIONAL SECURITY

7.  JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞININ İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA HIZLI UYUMU

8.  İŞGÜCÜ PİYASASINDA GÜVENLİK ANLAYIŞININ DÖNÜŞÜMÜ: İŞ GÜVENCESİNDEN İSTİHDAM GÜVENCESİNE

9.  KENT YAŞAMINDA GÜRÜLTÜ, KİRLİLİĞİ VE HUKUKSAL POLİTİKAYA YANSIMASI

10.  HALLER VE GIDA GÜVENLİĞİNDE HALLERİN ÖNEMİ: İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAYRAMPAŞA HALİ ÖRNEĞİ

11.  KAMUSAL KRİTİK TESİSLERİN GÜVENLİĞİ KAPSAMINDA TÜRKİYEDEKİ HAVA ALANLARININ SİBER GÜVENLİĞİ

12.  BİR İÇ GÜVENLİK SORUNU OLARAK BİREYSEL SİLAHLANMA: TÜRKİYE İÇİN DURUM DEĞERLENDİRMESİ ve POLİTİKA ALTERNATİFLERİ

13.  KENTSEL DÖNÜŞÜM UYGULAMASI SONRASI SUÇ OLGUSU VE ALGISINDA DEĞİŞİM: DENİZLİ KARŞIYAKA MAHALLESİ ÖRNEĞİ

14.  VATANDAŞLARIN E-DEVLET GÜVENLİK ALGISININ BELİRLENMESİ: KARAMAN İLİ ÖRNEĞİ

15.  ANALYZING SECURITY GAPS AT URBAN AREAS: CONCEPTUAL FRAMEWORK FOR “URBAN SECURITY DIVIDE”

16.  TÜRKİYE SAĞLIK POLİTİKASINDA ÇALIŞAN GÜVENLİĞİNİN YERİ VE ÖNEMİ

17.  YEREL ÖZELLEŞTİRME POLİTİKALARININ, KATILIMA VE YEREL DEMOKRATİK SORUNLARA ETKİSİ

18.  TERÖRE SİVİL ÖNLEM “KAYYIM BELEDİYECİLİK” MUŞ-BULANIK BELEDİYESİ ÖRNEĞİ (2016-2018)

19.  E-DEVLET UYGULAMASININ GÜVENİLİRLİĞİ VE KULLANIM DÜZEYİNİN ÖLÇÜLMESİ: BİTLİS İLİ ÖRNEĞİ

20.  SOYLULAŞTIRMA VE KENT GÜVENLİĞİ

21.  KÜRESEL İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ, İKLİM MÜLTECİLERİ VE GÜVENLİK

22.  KENTSEL SUÇLARI ÖNLEMEDE YEREL YÖNETİMLERİN ROLÜ NEW YORK’TA RUDY GİULİANİ VE SIFIR TOLERANS POLİTİKASI ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

23.  SU GÜVENLİĞİ AÇISINDAN SINIR AŞAN SULAR: FIRAT NEHRİ ÖRNEĞİ

24.  ULUSAL GÜVENLİKTE KÜRESEL BİR TEHDİT: BİYOTERÖRİZM

25.  KENTSEL DÖNÜŞÜM VE KENT GÜVENLİĞİ İLİŞKİSİ ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME: ESENLER HAVAALANI MAHALLESİ ÖRNEĞİ

26.  BM İNSANİ MÜDAHALE KARARLARI VE NATO’NUN LİBYA MÜDAHALESİ

27.  ULUSAL BİLGİ GÜVENLİĞİ POLİTİKALARI AÇISINDAN KAMU KURUMLARININ İNCELENMESİ: KAYSERİ BAROSU ÖRNEĞİ

28.  BİR GÜVENLİK TEHDİDİ OLARAK İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ

29.  VERGİ GÜVENLİĞİ AÇISINDAN OTOMATİK BİLGİ DEĞİŞİMİ

30.  AKILLI KENTLER VE DİJİTAL (SİBER) GÜVENLİK

31.  TÜRKİYE’DE YAPI DENETİM SİSTEMİ VE AFET YÖNETİMİ İLİŞKİSİ

32.  KENT GÜVENLİĞİNDE ARAÇ BOMBA SALDIRISI TEHDİDİ

33.  DEĞİŞEN GÜVENLİK ANLAYIŞINDA GELECEĞİN AKILLI KENTLERİ

34.  ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNDEKİ KLASİK YÖNETİM MODELİNDEN YÖNETİŞİM MODELİNE GEÇİŞ

35.  ULUSLARARASI GÖÇ YÖNETİŞİMİ VE TÜRKİYE

36.  ULUSAL GÜVENLİK BAĞLAMINDA TÜRKİYE'NİN İNSANİ MÜDAHALE POLİTİKASI: SURİYE ÖRNEĞİ

37.  YEREL YÖNETİMLERDE KURUMSAL KAPASİTENİN ÖLÇÜLMESİ (KONYA ÖRNEĞİ)   

Okunma 1866 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 02 Ekim 2019 14:15