News
Open Panel
assam logo 200

ASSAM®

The Association of Justice Defenders

Strategic Studies Center

Monday, 05 February 2018 00:00

‘Olive Branch Operation’ was discussed in Yıldırım / Bursa.

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Quotation: Bursada Bugün (Today in Bursa)

The Olive Branch Operation which took place in Afrin, was discussed in the ‘Memleket Meselesi’ Program with participation of İsmail Hakkı Adebalı Mayor of Yıldırım, Adnan Tanrıverdi chief advisor of The President, Mete Yarar Security Politcs Expert and Prof. Dr. Fahrettin Altun, by moderation of Erkan Tan who loved by tv-audiences.

 

Yıldırım Belediyesi 2017-2018 Kültür Sanat Sezonu'nda birbirinden önemli konukları ağırlamayı sürdürüyor. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin ev sahipliğinde düzenlenen programa, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, AK Parti Yıldırım İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, önceli dönem AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Ömer Aykan, Yıldırım Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Sak ve çok sayıda ilçe sakini katıldı. Barış Manço Kültür Merkezi'nde alanında önemli konukların katılımıyla gerçekleştirilen 'Memleket Meselesi' programında, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de terör örgütleri PKK-PYD-YPG ve DAEŞ'e yönelik hedefleri vurmak ve sınırı terör örgütlerinden temizlemek için başlattığı Zeytin Dalı operasyonunun askeri ve siyasi yönleri ele alındı. Erkan Tan'ın moderatörlüğünde düzenlenen programda, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Adnan Tanrıverdi, Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar ve Prof. Dr. Fahrettin Altun, Afrin'deki yaşanan süreci, ülke olarak yapılması gerekenleri derin analizlerle ortaya koyarak Yıldırımlılarla paylaştılar.

'KÜRESEL GÜÇLERİ ACİZ DURUMA DÜŞÜRDÜK'

Ortadoğu'yu ve İslam coğrafyasını dizayn etmek isteyen küresel güçlerin toplumlara öğrenilmiş çaresizlik aşıladığını vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti'ne öğrenilmiş çaresizliği aşılayamadılar. Artık İslam coğrafyasına, mazlum toplumlara liderlik edebilecek bir konumdayız. Bizim liderimiz de tüm dünyanın saygı duyduğu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan" dedi. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonları ile küresel güçlere sert bir cevap verildiğini hatırlatan Başkan İsmail Hakkı Edebali, "Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarını bizden beklemiyorlardı. Bu memleketin kendi hür iradesiyle aldığı kararlar, Amerika Birleşik Devletleri'ni aciz duruma düşürdü. Türkiye'nin de artık bölgede söyleyecek bir sözü var. Küresel güçlerin bizi içine çekmek istediği ateş çemberini delip geçecek durumdayız" diye konuştu.

ASKERİ OPERASYONLAR MASAYA YATIRILDI

Yıldırımlıların yoğun ilgi gösterdiği programda konuşmacılardan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Adnan Tanrıverdi, "Şimdilik Afrin ile sınırlı, yarın Münbiç ile sınırlı olacak. Harekâtımız teröristler bertaraf edilip insanların güven içinde yaşayacak ortam oluşana kadar sürecek" dedi. Prof. Dr. Fahrettin Altun ise Türkiye karşıtlarının kara propagandasına rağmen ülke olarak doğru stratejiler geliştirdiğimizi söyleyerek "Türkiye, haklı olduğunu daha net bir biçimde anlatabiliyor. Türkiye meşru müdafaa hakkını kullanıyor ve haklı olmanın özgüvenini yaşıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan en başından itibaren bu operasyonun ne anlama geldiğini kameralar önünde izah ediyor" diye konuştu. Mete Yarar da askeri harekatta önemli aşamalar kaydedildiği belirterek, "Dünya'da bu kadar karmaşık yapıya sahip bir alanda hem havadan hem karadan kısa sürede sonuca ilerlemek her babayiğidin harcı değil. İnanıyorum ki en kısa sürede istenen şartları sağlayacağız" şeklinde konuştu.

 

Kaynak: http://www.bursadabugun.com/haber/bursa-yildirim-da-zeytin-dali-konusuldu-921106.html

Read 633 times Last modified on Tuesday, 22 May 2018 13:04
Login to post comments
Address: Marmara Mahallesi Hurriyet Bulvari No:110/H Beylikdüzü / İstanbul / 34524 / Turkey
Tel: +90 555 000 58 00 email: info @ assam . org . tr