Pazar, 18 Ekim 2015 00:00

Dostlarıma Seçim Deklarasyonu (18 Ekim 2015)

Yazan
Öğeyi Oyla
(2 oy)

DOSTLARIMA SEÇİM DEKLARASYONU

(18 Ekim 2015)

Kendimize yakın gördüğümüz bazı arkadaş ve dostlarımızın, Ülkemizde istikrarın, huzurun, refahın, güvenliğin ve bekanın alternatifsiz sağlayıcısı olan bir siyasi partimize, muhalif söylemleri, seçime atmosferine girdiğimiz bir ortamda dillendirmelerini anlamak mümkün değildir.

Her söylediğimiz doğru olacak ama doğruları, yer, zaman ve pozisyon dikkate alınarak söyleyip söylememe meselesinin, feraset ve hakkaniyet meselesi olduğunu bilmek gerekir.

Çok kritik bir süreçten geçiyoruz. Ülkemizin yaşadığı durum olağan üstü bir durumdur. Hatta çok olağanüstü bir durumdur.

*  Türkiye 10 Mart 2015 tarihinden itibaren, 8 aydır SEÇİM SATH-I MAİLİNDE yönetiliyor. 2014'de yapılan mahalli seçimlerle Cumhurbaşkanlığı seçimlerini de hesaba katar isek, bu kadar uzun süre seçim havasında olan bir ülkeyi bütün dengeleri kollayarak yönetmek kolay değildir.

*  Siyasi irade; devletin içinde, yargı ve yürütme bünyesinde yuvalanmış, siyasi irade ile mücadele halinde olan üç ayrı paralel yapılanma ile ( Ergenekon, malum cemaat ve bölücü terör örgütü) mücadele ederek devleti yönetmeye çalışıyor.

*  Siyasi İrade; kökü dışarıda ve 30 senelik geçmişi olan bir silahlı terör örgütünün asimetrik saldırılarına karşı, içeride bir iç savaş ve dış unsurlarına karşı da savaş durumunu yönetmek durumunda bulunmaktadır.

*  Küresel güçler, tam bir iç savaşın hüküm sürdüğü güneyimizdeki iki ayrı ülkede (Irak ve Suriye) sınırları yeniden çizecek şekilde, bütün imkanları ile bulunmaktadırlar.

*  Küresel güçler, güney komşularımızı düşürdükleri duruma ülkemizi de düşürmek için ellerindeki tüm imkanları devreye sokmakta ve siyasi, ekonomik, sosyal, biyografik ve askeri dengeleri bozmak için gayret göstermektedirler.

*  Küresel Güçler; tarafları İslâm Coğrafyasındaki İslâmi Mezhepler ve etnik unsurlar olan İslâm Dünyasına, ilan edilmemiş, sınırları çizilmemiş, asimetrik (gayri nizami) savaş yaşatmaktadırlar. Türkiye'de bu savaşın alanı olmaya çalışılmaktadır.

Coğrafyamızın özelliği nedeni ile içinde bulunduğumuz bu duruma dayanabilecek ülke ve yönetim kadrosu çok az bulunur.

Bu durumda Türkiye'nin ilk ihtiyacı; tek parti hükümeti çıkaracak bir seçim sonucuna ulaşarak siyasi istikrarı sağlamaktır.

Yakın tarihimizi unutmayalım. 1970-1980 arası 10 yıllık dönemde 12 hükümet kuruldu. Bu zayıf, kısa ömürlü koalisyon hükümetlerinin sebep olduğu istikrarsız dönemin arakasından 12 Eylül Darbesi geldi. 1991-1997 arası 6 yıllık sürede de 7 hükümet görev yaptı. Bunun arkasından da 28 Şubat Post Modern Darbesini yaşadık. Ama Türkiye bu gün ulaştığı  imkânların büyük çoğunluğunu Çok Partili dönemde; 1950-1960, 1965-1971, 1983-1991 ve 2002-2015 yıllarında tek partilerin kurduğu hükümetlerin sağladığı istikrarlı dönemlerde ulaşmıştır.

Bize düşen, değerlerimizi savunan ve tek başına iktidar olabilecek siyasi oluşumun arkasında kilitlenmek olmalıdır.

Davranışımız; duygularımızla veya kısıtlı haber kaynaklarımızla yanlış gibi gördüğümüz uygulamaları öne çıkararak ve doğruyu söylüyorum- yanlış yapmamaları için uyarıyorum gibi masum söylemlerle, istikrarı sağlayacak tek oluşum olan Partiyi tenkit etmek olmamalıdır.

Muhalifler bunu zaten alabildiğine yapmaktadır. Onların iddialarına haklılık payı vererek, doğrucu davranmaya çalışmak, muhaliflerin ekmeğine yağ sürmek ve siyasi istikrarın aleyhine çalışmak demektir.

Dost acı söyler lafı doğru değildir. Dost tatlı söyler, yaptığı tenkit olsa bile tatlı yapar. Birebir, uygun ortamda, uygun zamanda dostluğunu ispatlayarak söylerse bu o zaman dost sözü olur. Ulu orta, genel ortamda, sırtından hançer vurur gibi söz ve hareket dosta yakışmaz. Düşmana yakışır.

Bu durumda, siyasî iradenin uygulamalarını savunamıyorsak susmak en doğru hareket tarzıdır.

Değerli dostlarım;

En az 01 Kasım 2015 Genel Seçimlerine ve hatta yeni hükümet kuruluncaya kadar, yapabiliyor isek bu iktidarın ülkemize kazandırdıklarından bahsedelim. Müspet meseleleri paylaşalım. Zihinlerde tereddüt oluşturmayacak değerlendirmeleri paylaşalım. Haktan görünüp de intikam peşinde olanların veya önünü-arkasını düşünmeden yapılan yorumları paylaşmayalım.

Özellikle seçime 15 gün kala bir iktidar döneminin kendimize göre yanlışlarını ortaya koymanın faydası değil zararı var.

Yapılan çok güzel şeyler var. Son dönemde de, bu ateş çemberinin içinde ülkeyi bundan daha iyi idare edecek bir alternatif var mı ki, gelinen durumdaki olumsuzlukları dilimize dolayalım?

İktidar namzedi olarak gördüğümüz siyasi partilerin seçim beyannamelerini inceleyelim. Titizlikle inceleyelim ve mukayese edelim. İktidarları dönemlerindeki uygulamalarını, kazandırdıklarını, kaybettirdiklerini listeleyelim hafızamıza yerleştirelim. Kadrolarının ve liderlerinin nitelikleri ve değerlerimizle örtüşmesi, yaptıkları ve yapacakları bakımından da tarafımızı doğru belirlediğimizden mutmain olalım.

Hiç olmazsa son iki haftada yapılan güzel şeylerden bahsedelim. Avrupa'yı, Balkanları, Ortadoğu'yu, Asya ülkelerini, Türk Cumhuriyetlerini gezenler, Türkiye'nin 10 sene, 20 sene önceki,  her alandaki durumunu bilenler, günümüz Türkiye'sinin  imkanlarından bahsetsin.

Şu süreçte birbirimize, çevremize, yakın bulduklarımıza ve kafası karışık olanlara bunlardan bahsedelim.

Hazreti Ali'ye  (Radıyallahu anh) gerçek dostu nasıl tanıyalım diye sormuşlar. "O"da "düşmanlarınızın oklarının hedefine bakın" demiş.

Dinimize, Ümmetimize, Milletimize ve Devletimize düşman olanların hedeflerine koyup sabah-akşam tenkit ettikleri kişiler bizim gerçek dostumuzdur.

Huzur istiyorsak!

İstikrar İstiyorsak!

Gelişme istiyorsak,

Güçlü olmak istiyorsak

İslâm Alemine önderlik yapmak istiyorsak!

...................!

İstikametimizi belirleyelim.

Yapılan güzel şeyleri dillendirelim kendimize ve çevremize moral verelim.

Vesselam!

Adnan Tanrıverdi

ASSAM, YUSDER ve

SADAT Yönetim Krl.

ASDER Onursal Bşk.

Okunma 6105 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 11 Aralık 2017 16:29
Adnan TANRIVERDİ

Emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi Kimdir?

 

08 Kasım 1944 tarihinde Konya'nın Akşehir ilçesinde doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Adnan TanrıverdiAkşehir'de bitirdi. Orta tahsilinden sonra 1962-1963 öğrenim yılında bir yıl ilkokulda vekil öğretmen olarak görev yaptı. 1963-1964 öğrenim yılında bir yıl İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Zooloji Bölümünde öğrenim gördü.

1964 yılında Kara Harp Okuluna girdi. 30 Ağustos 1966 yılında; Topçu Subayı olarak pekiyi derece ile Kara Harp okulunu bitirdi. 1967 yılında Topçu ve Füze Okulu Subay Temel Kursunu ikincilikle bitirdi. Mart 1967 tarihinde Teğmenliğe nasbedildi. Aynı yıl Füsun Hanım ile evlendi.

Sırasıyla; 23ncüPiyade Tugayı 8inci Topçu Taburunda(İstanbul), 10uncu Piyade Tümeni Topçu Alayında (Tatvan), 58inci Topçu Er Eğitim Tugayı Karargah Bölüğü ve 1inci Topçu Taburunda Batarya Komutanlıkları (Burdur) görevlerinde bulundu. 30 Ağustos 1970'de Üsteğmen, 30 Ağustos 1973'de Yüzbaşı rütbesine yükseltildi. Topçu Ve Füze Okulu Kurslar Alayı Yedek Subay taburunda Yedek subay Bölük Komutanlığı yaptı.

1976-1978 yıllarında Kara Harp Akademisinde öğrenim görerek 1978 yılında Kurmay Subay statüsünü kazandı. 1980 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisini bitirdi. Kurmay Sb. olarak; 2nci Piyade Tümen  Komutanlığında  (Adapazarı) İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Kurmay Başkan Vekilliği; Kara Harp Akademisi Öğretim Üyeliği; Genelkurmay Özel Harp Daire Başkanlığı Lojistik ve Harekat Şube Müdürlükleri, Kurmay Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu.

30 Ağustos 1980 tarihinde mümtazen terfi ettirilerek Binbaşılığa, 30 Ağustos 1984 tarihinde Yarbaylığa, 30 Ağustos 1987 tarihinde Albaylığa yükseltildi.

Akademi öncesi Özel Tekamül Kursları, Fransızca Temel Kursu ve Gayri nizami Harp Kursu gördü.

1986-1988 yıllarında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sivil savunma Teşkilat Başkanlığı, 1988-1990 yıllarında Askeri Yüksek İdare Mahkemesi 1inci ve 2nci Dairelerinde Subay Üyelik ve 1inci Daire Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu.

1990 yılında 8inci Kolordu Topçu Alay Komutanlığı (Malazgirt) görevine atandı. Bu görevde iken 30 Ağustos 1992 tarihinde Tuğgeneralliğe yükseltildi.

1992-1995 yılları arasında üç yıl 2inci Zırhlı Tugay Komutanlığı (Kartal), 1995-1996 yıllarında da Kara Kuvvetleri Sağlık Daire Başkanlığı görevlerinde bulunduktan sonra 30 Ağustos 1996 yılında kadrosuzluktan emekliye sevk edildi.

Emekliye ayrıldıktan sonra, 1997:1998 yılları arasında bir yıl süre ile fahri olarak , Üsküdar FM Radyosunun Genel Koordinatörlük görevini yürüttü. 30 Mayıs 2004 tarihinde İhlâs Marmara Evleri Camii Yaptırma ve Yardım Derneği Yönetim Kurulunda yer aldı. 28 Kasım 2004:22 Kasım 2009 tarihleri arasında Adaleti Savunanlar Derneği (ASDER) nin Genel Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

ASDER Onursal Başkanı olarak, Müslüman Ülke Silahlı kuvvetlerinin Organizasyon ve stratejik kullanımına Danışmanlık, son kullanıcı seviyesinden eğitici seviyesine kadar, özel konularda eğitim ve harp, silah ve araçlarının temini, bakım ve onarımı hizmetlerinde görev yapmak üzere SADAT Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim şirketini 28 Şubat 2012 tarihinde; İslam Ülkelerinin bir irade etrafında birleşmesinin teknik esaslarını inceleme ve İslam birliği temelinin atılması için uygun koşulları oluşturma hizmetleri için "Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneğini" (ASSAM) 24 Mayıs 2013 Tarihinde; SADAT A. Ş. Bünyesinde hizmet verecek emekli askeri personelin kondisyonlarını muhafaza etme ve geliştirme hizmetlerinin yürütülmesi için "Yunus Uluslararası Doğa Sporları Derneği ve Deniz Sporları Kulübünü" (YUSDER) 19 Ocak 2013 tarihinde Kurmuştur.

Halen; ASDER Onursal başkanlığı ile ASSAM, SADAT A.Ş. ve YUSDER Yönetim Kurulu Başkanlıklarını aktif olarak yürütmektedir.

Evli ve iki çocuk babası olup Fransızca bilir.

 

من هو الجنرال المتقاعد عدنان تاريفيردي

 

هو من مواليد 08/11/1944 من محافظة قونية منطقة أكشيهير , أتم دراسته الابتدائية و الاعدادية و الثانوية في أكشيهير . بعد التعليم الثانوي عام 1962 – 1963 قام بوظيفة مدرس وكيل للمرحلة الابتدائية في سنة تدريسية . وفي عام 1963-1964 في هذه السنة دخل جامعة استنبول كلية العلوم قسم الحيوان .

في عام 1964 دخل الى المدرسة الحربية . بتاريخ 30 أغسطس عام 1966 , انهى المدرسة الحربية كضابط مدفعية و بقدير امتياز . في عام 1967 , انهى كضابط عام في مدرسة المدفعية و الصواريخ واحتل المركز الثاني . وبتاريخ 1967 آذار تخرج برتبة ملازم . و بنفس العام تزوج من السيدة نوفوس .

على التوالي : قام بالخدمة في  اللواء 23 مشاة في الكتيبة 8 مدفعية ( استنبول ) , في اللواء 10 شعبة فوج المدفعية (تطوان) , الكتيبة 58 لواء التدريب الخاص مقر الكتيبة و الكتيبة الاولى وقيادة البطاريات (بوردور) , بتاريخ 30 أغسطس عام 1970 رفع الى رتبة ملازم أول , وبتاريخ 30 أغسطس عام 1973 رفع الى رتبة نقيب . وخدم كقائد قسم الضباط الاحتياط في دورات مدرسة المدفعية و الصواريخ .

بين أعوام 1976 – 1978 قام بالتدريس في اكاديمية الحرب البرية وفي عام 1978 اكتسب مكانة ضابط اركان . في عام 1980 انهى اكاديمية القوات المسلحة بكونه ضابط أركان .

تواجد أيضا في الخدمة في الاماكن التالية : قيادة اللواء الثاني (أدابازاري) مديرية فرع الاستخبارات و قسم نائب رئيس الأركان , عضوية مدرس في اكاديمية الحرب البرية مديرية فرع الحركات و الخدمات اللوجستية,وفي دائرة الحرب الخاصة في رئاسة الاركان , وقسم  نائب رئيس الأركان .

وبتاريخ 30 أغسطس 1980 رفع الى رتبة رائد بتقدير ممتاز , وبتاريخ 30 أغسطس 1984 رفع الى رتبة مقدم , وبتاريخ 30 أغسطس 1987 رفع الى رتبة عقيد .

قبل الأكاديمية دورات تطوير خاصة , دورة أساسية باللغة الفرنسية , و أخذ ايضا دورة في الحروب الغير نظامية .

بين أعوام 1986 – 1988 قائد تشكيلات الدفاع المدني في جمهورية شمال قبرص التركية .

بين أعوام 1988 – 1990  كان بالخدمة في المحكمة العسكرية الادارة العليا في الدوائر الأولى و الثانية كعضو ضابط , وشغل نائب رئيس الدائرة الثانية .

وفي عام 1990 تم تعيينه في قيادة لواء المدفعية في الفيلق 8(ملازجيت). ورفع الى رتبة عميد عام 1992 وهو في هذا الموقع .

تواجد بالخدمة بين أعوام 1992 – 1995 ثلاث سنوات في اللواء الثاني مدرع (كارتال), في عامي 1995 – 1996 كان في قيادة دائرة الصحة للقوات البرية  , ثم بتاريخ 30 أغسطس من عام 1996 تمت احالته من العمل الى التقاعد .

بعد أن تقاعد , بين أعوام 1997:1998 ولمدة عام واحد كان بمثابة رئيس فخري و عمل كمنسق عام لراديو اسكودار . بتاريخ 30 آذار (مارس) 2004 كان له موقع في ادارة انشاء جمعية للمساعدة و بناء جامع في منطفة منازل اخلاص مرمرة.

وبين تواريخ 28 تشرين الثاني(نوفمبر)عام 2004 ,22 تشرين الثاني (نوفمبر) 2009 شغل منصب رئيس الجمعية العامة لجمعية المدافعين عن العدالة (ASDER).

وكونه رئيس فخري لـ (ASDER) : بتاريخ 28 شباط 2012 تم انشاء شركة SADAT  الاستشارية الدولية للدفاع و التجارة والتجارة و الصناعة المساهمة , وذلك لخدمات الصيانة و الاصلاح وتأمين المعدات للأسلحة و الحرب و التدريب بشكل خاص , و التدريب من مستوى المجند الى مستويات المدرب , و تنظيم القوات المسلحة للدول المسلمة و استشارات في الاستخدام الاستراتيجي. القيام بالخدمات اللازمة وخلق ظروف مواتية لارساء أسس الاتحاد بين الدول الاسلامية بارادة موحدة والقيام بالخطوات المطلوبة ودراسة المبادئ التقنية " جمعية مركز المدافعين عن العدالة للأبحاث الاستراتيجية ". بتاريخ 24 آذار (مارس) 2013 قامت SADAT A بالتشكيل في بنيتها "جمعية يونس الدولية للألعاب المائية و فرق الرياضات البحرية " في 19 يناير 2013  وذلك لاعطاء الخدمات وضمت في بنيتها العسكريين المتقاعدين للمحافظة على الحالة الممتازة و تسيير تطوير الخدمات .

والآن : يقوم بتسيير وبحالة فعالة رئاسة مجلس ادارة YUSDER و SADAT A.Ş  و ASSAM

 و الرئاسة الفخرية لـ ASDER

متزوج وأب لولدين , ويجيد الفرنسية    

www.adnantanriverdi.com
Yorum eklemek için giriş yapın