Salı, 16 Şubat 2021 11:44

Gara Şehitleri İçin Basın Açıklaması

Yazan
Öğeyi Oyla
(3 oy)

Milletimizin Başı Sağ olsun

Yarım asra yakın bir süredir bölgesinde terörle mücadele etmekte olan ülkemizin 13 genç evladını daha hain bir terör saldırısında kaybetmenin üzüntüsünü yüreğimizin derinliklerinde yaşamaktayız.

2015 yılından bu yana rehin tutulan bu genç kardeşlerimizin ailelerine salimen teslim edilebilmesi adına yürütülen çalışmalardan bir sonuç alınamamış olacak ki Türk Silahlı Kuvvetlerimiz böylesi bir operasyona imza atmak durumunda kalmıştır.

Bu saldırılar Türkiye’mize karşı emperyalistlerce yürütülen kirli, sinsi ve adı konulmamış asimetrik bir savaşın göstergesidir. Türk Devleti ve Milleti asırlardan gelen bir devlet geleneğine sahiptir. Bugüne kadar terör unsurları ile asla pazarlığa girmemiştir. Bu 13 vatandaşımız da eminiz ki böylesi bir pazarlığa girişilmesine asla rıza göstermeyeceklerdi. Çünkü davasını güttükleri vatanımızın bugüne gelişine kadar kanlarını bu topraklara akıtan şehitlerimizin fedakarlıklarına halel getirmek istemeyeceklerdir.

Artık bu savaşın gizliliği kalmamıştır. ABD başta olmak üzere emperyalist devletler vekalet savaşları üzerinden Türkiye’ye karşı doğrudan bir savaş stratejisi izlemektedirler. Gün bir ve birlik olma günüdür. Terörle iltisaklı olduğu iddia edilen bir parti başkanının tutukluluğuna itiraz eden, serbest kalması için seslerini yükseltenlerin bugüne kadar bu rehin alınmış kardeşlerimiz için sesini yükseltmemeleri manidardır.

Terörü lanetlememeleri manidardır. Türk ve Kürt kardeşliği inkâr edilemez bir gerçektir. İdris’i Bitlisi’ den beri Anadolu topraklarında kardeşçe bir arada yaşamayı başarmış bu toplumun arasına nifak tohumları ekmek isteyenler bunda başarılı olamayacaklarını anlamış olacaklar ki canımızı acıtmak için her türlü alçaklığı ve hainliği gerçekleştirmektedirler.

Bu menfur saldırılara tevessül edenler ve onlarla işbirlikçi stratejileri yürüten kesimler bilmelidirler ki bu kadim millet terör saldırılarına asla boyun eğmeyecektir. Diyarbakır’da annelerimizin ortaya koyduğu dayanışma bunun en güzel örneğidir.

Türkiye bölgesel güç olmaktan küresel güç olma yolunda ilerlerken bu alçak terör saldırılarının artık sonu gelmiştir. Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Sınırlarımızın ötesinde terör unsurları tek tek imha edilinceye kadar bu harekâtlar sürdürülecektir.

Devletimizin dış tehditlere karşı kabul ettiği “TEHDİDİ KAYNAĞINDA TESPİT VE SINIRLARIMIZIN ÖTESİNDE ETKİSİZ HALE GETİRME” KONSEPTİNİ, terörle mücadelede de etkili bir şekilde uygulamasından duyduğumuz memnuniyeti belirtir; bu konsept ile kısa zamanda terör unsurlarının kökünün kazınacağına inancımızın tam olduğunu, Türkiye’deki işbirlikçilerinin de iç güvenlik kuvvetlerimiz tarafından tek tek saf dışı bırakılacağından asla endişemiz olmadığını deklare ederiz [[i]][[ii]]

Bu vatan Malazgirt’de Alparslan ve Ordusunun akıttığı kanla alındı onun torunlarının kanları ile ilelebet bize payidar olarak kalacaktır.

Bir kez daha şehitlerimizin ailelerine ve milletimize baş sağlığı diler, Şehitlerimize Allahtan rahmet dileriz.

Vatan sağ olsun.

ASSAM Yönetim Kurulu

 

[[i] ] https://assam.org.tr/bolgeler/islam-ulkeleri/ortaasya/turkiye/pkk-turkiye-icin-dis-tehdittir.html

[[ii]] https://www.adnantanriverdi.com/index.php/siyaset-konulari/dis-siyaset/uluslar-arasi-ittifaklar/394-pkk-ve-uluslararas-guecler-01-subat-2016.html

Son Düzenlenme Salı, 16 Şubat 2021 15:18
Yorum eklemek için giriş yapın