Pazartesi, 29 Mayıs 2023 15:23

Cumhurbaşkanlığı Seçimine Yönelik ASSAM Basın Bildirisi

Yazan
Öğeyi Oyla
(2 oy)

28 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilmiş olan cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının devletimize, milletimize ve âlem-i İslam'a hayırlı olmasını ve dahi hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.

Ayrıca Hz. Peygamberce (s.a.v.) övgüsüne mazhar olmuş, Hz. Eyyûb el-Ensari’nin (r.a.) muştusu, Fatih Sultan Mehmet Han’ın ve ordusunun nasibi, fetihlerin zirvelerinden bir zirve; i’lâ-i Kelimetullah, i’zaz-ı din ve nizam-ı alem şuuruyla gerçekleşmiş olan İstanbul’un fethinin (29 Mayıs 1453) 570. yıldönümünü tebrik eder, böylesine bir günde iki mutluluğu birlikte yaşamanın sevinci içinde olduğumuzu ilan ederiz.

Türkiye’mizin 2023-2053-2071 hedefleri kapsamında ilk basamağına başarı ile adım atmış olmanın, Kızılelma’ya bir adım daha yaklaşmış olmanın şükrünü eda etmekteyiz. İslam aleminin dört bir yanından gelen tebrik ve kutlama mesajları, şükrümüzü ve kardeşliğimizi ziyadeleştirmektedir. Bundan sonraki süreçte odağımız adalet, hakkaniyet, liyakat ve kemalat üzere Türkiye Yüzyılı stratejisi hedefleri kapsamında çalışmalarımıza devam etmek olacaktır.

Bu vesile ile 2023 yılı sonunda 23-24 Aralık tarihlerinde çevrimiçi olarak “İslâm Birliği için Müşterek Adalet Sistemi Usul ve Esaslarının Tespiti” ana teması ile gerçekleştirilmesi planlanan 7. Uluslararası ASSAM İslam Birliği Modeli Kongresi’ni ilan ederiz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

ASSAM Yönetim Kurulu

Okunma 536 defa Son Düzenlenme Salı, 30 Mayıs 2023 12:59
Yorum eklemek için giriş yapın