Salı, 02 Şubat 2021 11:36

Emekli General Nejat ESLEN'e

Yazan
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Çok muzip adamsınız Eslen paşam, Adnan paşam hakkında yazdığınız muhteşem ironi ile bizi de epey güldürdünüz, iyi ki varsınız. Siz olmasanız biz nasıl eğleneceğiz bilemem. Takmışız kafaya bir ASRİKA, kaptırmış gidiyoruz. Nereye bu gidiş, ben de bilemedim gitti. Ne gerek var değil mi, bu tür işler ile uğraşmaya. Ye, iç, yat keyfine bak...

15 Aralık 2020 tarihli yazınızda bizim 4. Kongremizden söz etmişsiniz, öncelikle dile getirdiğiniz için teşekkür etmeyi bir borç biliriz. Allah nasip ederse bu sene Aralık ayında 5. kongremizi yapacağız ona da teşriflerinizi bekleriz. Yalnız küçük bir düzeltme yapmama müsaade edin lütfen. O kongrenin adı: "4. ULUSLARARASI ASSAM İSLAM BİRLİĞİ KONGRESİ"dir. Kongre Bildirgemizi de yayınladık. Sitemizde mevcuttur. Siz yazınızda yorum olarak; (Yeni İslam İmparatorluğu Dördüncü Kongresi) demişsiniz ya, bu bir çarpıtma olmuş. Bu ironi sınırlarını aşmış, başka bir şey olmuş. Yazınızda "Tanrıverdi İmparatorluğu", "ASRİKA İmparatorluğu" laflarını da kullanıyorsunuz, bu tür çarpıtma ile nereye varmak istiyorsunuz, ne yapmak niyetindesiniz doğrusu anlayamadım. Sizin kadar zeki olmadığımdan olsa gerek.

Adnan paşam ise şu ana kadar tanıdığım generaller içerisinde en çalışkan, en fedakar, en muhterem, en vatansever, en yerli ve en milli kişidir. Vatanı ve  milleti için faydalı bir şeyler üretmek için çırpınıp didinmekten başka bir şey de yapmış değildir. Adnan paşamın niyetini anlamamış olabilirsiniz, ancak fikirleri yaptıkları ve yapmaya çalıştıkları ayan beyan ortadadır. Fikirler fikirler ile çürütülür. Siz de doğru bildiklerinizi yazıyorsunuz. Ne güzel yapıyorsunuz. Biz sizin yerli ve milliliğinizi sorgulamıyoruz, AB'ci misiniz, Avrasyacı mısınız, Çin'ci misiniz, ABD'ci misiniz, mason musunuz, hiç merak etmiyoruz. Lakin biz kendi inanç ve düşüncelerimizi açık açık her yerde, her zaman söylüyoruz; yerli ve milliyiz. Vatanımızın, ülkemizin, devletimizin, milletimizin hayrından başka bir düşüncemiz ve çabamız yoktur. Asla da olmayacaktır.  

ASRİKA meselesine gelince; o, AB'nin tam bir alternatifidir. Aynı AB gibi anayasası, bayrağı, dili, başkenti olan bir birliktir. Siz buna hayal diyebilirsiniz. En doğal hakkınızdır. Mantığınız almayabilir. Bence cennet hayalinden daha imkansız gibi görünen bir hayal olamaz. Kafanız basıyor mu, öldükten sonra tekrar dirilecekmişiz de, toz toprak olmuş kemikler tekrar canlanacakmış da, ruh tekrar iade edilecekmiş de, yok efendim cennet kurulacakmış da, cehennem kurulacakmış da, orada ebediyen yaşayacakmışız da ve sair ve sair. Kafanız basıyor mu bu sözlere? Giden gelen var mı, gören duyan var  mı, ispatı var mı? Hadi gel bunlara inan, her gün yat kalk beş vakit namaz kıl, yok paranın bir kısmını zekat diye ver, bir de Araplara para kazandırmak için Arabistanlara git. Ne kadar saflık değil mi? Nejat paşam, bizim ASRİKA projesi bu hayalden bin kat daha gerçekçi görünüyor, size deyivereyim. Ama elhamdülillah biz Allah'a da, Kur'an'a da, Peygamberlere de, meleklere de iman etmişiz, gayba inanmışız. Öldükten sonra dirileceğimize ve her sözümüzün, her yaptığımızın hesabını tek tek vereceğimize inanıyoruz. Son nefesimize kadar, iman ettiğimiz bu yolda çalışmayı şeref biliriz. Bu bizim en büyük hayalimizdir.

Eslen paşam, ASSAM olarak ise bizim bir iddiamız yoktur. Biz basit, sıradan bir sivil toplum kuruluşuyuz. Biz bir derneğiz. Dernek olarak, küresel güçler hakkında, Türk ve İslam coğrafyası hakkında biraz çalışmışız, sonrasında bir fikir ortaya atmışız, bir davaya inanmışız. Bu düşüncemiz doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz, kongreler düzenliyoruz. Biz bir şey kurmadık. Haddimizi biliyoruz. Bu birliğin kurulmasına imkan verecek bir mevzuat ortaya çıkarmak için çalışmalar sürdürüyoruz. ABD'deki "think tank" kuruluşları gibi faaliyet yürütüyoruz. Sonuçta bir "Stratejik Araştırmalar Merkezi"yiz. Siz de bizim düşüncelerimizin neresi, neden yanlıştır bu konudaki fikirlerinizi paylaşırsınız, biz de okur, istifade ederiz. Ama yok ben eğlenmek, eğlendirmek istiyorum diyorsanız, ironilerinize devam edin, biz de zatı alinizin yüksek ironileri sayesinde eğlenmeye devam edelim.

Allah kimseyi akıldan, fikirden mahrum bırakmasın (Amin)

Gürcan ONAT, ASSAM Başkan Yardımcısı.

Gürcan ONAT

30 Haziran 1959 tarihinde Adapazarı'nda doğmuştur.

Memleketi: Akyazı/Sakarya.

30 Ağustos 1981 yılında Hava Harp Okulundan Teğmen rütbesi ile mezun olmuştur.

1999 yılında Binbaşı rütbesindeyken kendi isteği ile emekli olmuştur.

Emekli olduğu günden itibaren sivil toplum örgütleri ile hemhal olmuştur.

ASDER, ASSAM, SADAT kuruluşlarında emek sarf etmiştir.

Halen Fatih/İstanbul'da ikamet etmekte olup, kendini vakıf ve dernek hizmetlerine vakfetmiştir. 

 

Yorum eklemek için giriş yapın