Monday, 26 October 2020 10:07

"Islamic State" Game

Written by Süleyman Nazif KALAYCI
Rate this item
(1 Vote)

DAEŞ’in ortaya çıkmasıyla dünyada hakim şeytani nizam tarafından kullanılan dil sadece kendilerince saldırı ve katliamları, işgal ve ihlalleri meşrulaştırmak için değil İslam dünyasının düşüncesini felç etmek için de kullanılmakta

İngiliz derin devletinin bir ürünü olan ve bizzat mevcut Amerikan cumhurbaşkanı tarafından da seçilmeden önce CIA desteğiyle kurulduğu itiraf edilen DAEŞ, yani Devlet-i İslam Irak ve Şam’ın Arapça kısaltması, farklı şekillerde kullanıldı. Oxford ve Cambridge’deki İngiliz kurulu düzeninin oryantalizm uzmanı beyinleri tarafından belirlenen ve BBC tarafından ilk suya indirilen bu dil araçları belirli bir amaç için, Müslümanların düşüncelerini belirli noktalarda köreltmek için üretilmekte.

Daha önce ISIS olarak kısaltma tam olarak İngilizceye çevriliyordu. Ancak bu bir Mısır ilahıyla da örtüştüğü ve İngiliz nizamı için olumlu olduğu için, Şam’ın aslında Suriye olarak değil de Levant, yani Lübnan, Suriye, İsrail, Filistin’i içine alan eski Suriye olduğu dolayısıyla ISIL olarak kullanılması kararı alındı.

Ancak bundan sonra tekrar bir karar alındı ve önce BBC’nin kararlılıkla uyguladığı ve diğerlerinin de takip ettiği şekilde, İslam Devleti, IS kısaltması yeterli bulundu. İngiliz basını başta olmak üzere kültürel uyduları olan devletler ve bunların çeşitli dillerdeki örneğin Türkçe tercüme nüshaları da DAEŞ için İslam Devleti demeye başladılar.

Bu maksatlı şekilde yapılan bir hamleydi. Müslüman düşüncesinde önemli yeri olan, eskiden Pan-İslamcılık bugünse İslamcılık denen siyasi kararlarda dinin de etkisi olması gerektiğini savunan düşüncedeki kesimin sıkça kullandığı İslam Devleti terimini bir terör terimine çevirmek yoluyla otomatik olarak her düşünen Müslüman teröristtir zihinsel örgüsünü oluşturmaktalar.

Bizim de ısrarla bu Batı tarafından kurulmuş, Müslüman dünyada karmaşa çıkarmaya ve YPG/PKK olsun Batı işgalcileri olsun çeşitli güçlere elverişli alan açma işlevi sunan terör örgütüne tam olarak da kısaltma olarak da DAEŞ dememiz ve bundan İslam Devleti diye bahsedilmesin tepki göstermemiz gerekir.

Çağımızın cihadı en çok zihinsel alanda.

mirathaber.com sitesinden alınmıştır.

 

Last modified on Tuesday, 10 November 2020 11:27
Login to post comments